کد مطلب : 33425
تعداد تروریست‌های خارجی در سوریه ۲ برابر شده است
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۳
نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که تعداد تروریست‌های خارجی که همراه گروه داعش در عراق و سوریه می‌جنگند، طی یک سال و نیم گذشته بیش از دو برابر افزایش یافته است.
تعداد تروریست‌های خارجی در سوریه ۲ برابر شده است

به گزارش حدید نیوز؛ به نقل از اسپوتنیک، گروه صوفان با انتشار تحقیقی اعلام کرد: در ژوئن 2014 میلادی یعنی زمانی که گروع تروریستی داعش در مناطق تحت کنترل خود خلافت اعلام کرد، حدود 12 هزار تروریست خارجی از 81 کشور جهان در عراق و سوریه بودند.

این گزارش افزود: حدود 18 ماه بعد از آن، علی رغم تلاش های بین المللی برای مقابله با گروه تروریستی داعش و جلوگیری از سفر تروریست‌ها به سوریه، تعداد تروریست‌های خارجی دو برابر افزایش یافته است.

بر اساس برآورد گروه صوفیان که یک شرکت امنیتی مستقر در نیویورک است، بیش از 27 تا 31 هزار تروریست خارجی از 86 کشور جهان برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به عراق و سوریه سفر کرده‌اند.

از این تعداد 6 هزار تروریست از تونس، 5 هزار نفر از اروپای غربی و 4700 نفر نیز از کشورهای مستقل مشترک المنافع به سوریه و عراق سفر کرده‌اند. از عربستان سعودی، ترکیه و اردن نیز به ترتیب بیش از 2500 و 2100 و 2000 تروریست به سوریه و عراق رفته‌اند.

بر اساس برآورد این گروه تحقیقاتی، از روسیه نیز تاکنون 2400 تروریست به داعش پیوسته‌اند. آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا اعلام کرده است که از منطقه قفقاز روسیه شامل چچن و داغستان بیش از 3 هزار نفر تاکنون به داعش پیوسته اند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز در ماه اکتبر اعلام کرد که 7 هزار نفر از روسیه و کشورهای مشترک المنافع به داعش در سوریه و عراق ملحق شده‌اند.


Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: