کد مطلب : 36560
استاددانشگاه تربيت مدرس پيشنهاد كرد:‌
تشكيل اتاق فكر ميان وزارت نفت و خودروسازان
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۸
استاددانشگاه تربيت مدرس با ارايه پيشنهاد بازنويسي استراتژي صنعت خودرو و توجه برارتباط بين صنعت نفت، گاز و پتروشيمي با خودرو سازان مورد تاكيد قرارداد و خواستار تشكيل اتاق فكرميان وزارت نفت و خودرو سازان به منظور وحدت در سياست گذاري ها و برنامه ريزي هاي آن شد.
تشكيل اتاق فكر ميان وزارت نفت و خودروسازان
 به گزارش حدیدنیوز به نقل از ايكو پرس، امير البدوي با بيان اين مطلب در حاشيه دومين روز از همايش بين المللي صنعت خودروي ايران گفت: امروز بايد نگاه به روزتري به صنعت خودرو داشته باشيم تا اين صنعت بتواند در صحنه بين المللي جايگاه مناسبي را بدست آورد.

 
 وي تاكيد كرد: دراستراتژي هاي نوين فناوري اهميت بسياري دارد و توليد با فناوري هاي كهنه، صنعت رقابت پذير نخواهد شد.

 
استاددانشگاه تربيت مدرس صنعت ،‌نفت ، گاز و پتروشيمي را برزگترين تامين كننده خودروسازي عنوان كرد و اظهارداشت: سياست ها و راهبردهاي اين صنعت تاثير عميقي بر خودرو سازي دارد.

 
وي به تصميمات تعيين كننده دولت نيز اشاره كرد و خاطر نشان ساخت: درهر تصميم استراتژي براي توسعه صنعت خودرو سازي بايد سهم حمايت دولت را در نظر بگيريم .

 
 البدوی با تاكيد بر سرمايه گذاري براي تحقيقات و توسعه در توليد محصولات پتروشيمي افزود: اين اقدامات سبب بهروري صنعت نفت شده و نتايج مفيدي را براي خودرو سازي از جمله كاهش وزن خودرو، كاهش آلايندگي ها را درپي خواهد داشت.

 
اين استاددانشگاه درزمينه توان قطعه سازان اظهاركرد: قطعه سازان و مجموعه سازي كشور در بسياري از موارد به بلوغ رسيده اند و از نظر فناوري ساخت و توليد مسير خود را يافته اند .

 
وي در عين حال افزود: در زمينه فن آوري هاي نرم در زنجيره و لجستيك و بهينه سازي شبكه هنوز نقاط بهبودي وجود دارد .

Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: