کد مطلب : 36218
۴ معاون جدید شهرداری تهران منصوب شدند +سوابق
سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۱
محمد علی نجفی طی احکامی جداگانه ۴ معاون خود را معرفی و منصوب کرد.
۴ معاون جدید شهرداری تهران منصوب شدند +سوابق
     
به گزارش حدیدنیوز ، محمد علی نجفی، شهردار تهران احکام چهار معاون جدید خود را صادر کرد.

 
سمیع الله حسینی مکارم؛ معاونت مالی و اقتصادی، حجت میرزایی؛ معاونت برنامه ریزی، محسن پورسیدآقایی؛ معاونت حمل و نقل و مهدی حجت؛ معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در دوره جدید خواهند بود.

 
مهدی حجت؛ معاونت شهرسازی و معماری

 
دارای مدرک فوق لیسانس معماری دانشگاه تهران و دکتری حفاظت از بناهای تاریخی از دانشگاه یورک انگلستان است.

 
او که از بنیان‌گذاران سازمان میراث فرهنگی ایران به شمار می‌رود در سابقه کاری‌اش جانشینی وزیر فرهنگ در شورای عالی معماری و شهرسازی، ریاست سازمان میراث فرهنگی، قائم مقامی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جانشینی وزیر در سازمان ملی حفاظت آثار باستانی ایران، عضو شورای مشورتی کمیته ملی یونسکو به چشم می‌خورد.

 
سمیع الله حسینی مکارم؛ معاونت مالی و اقتصادی

 
دارای سابقه تحصیل در سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری در حوزه اقتصاد نظری و اقتصاد برنامه‌ریزی است.

 
او پیش از این معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود و معاونت سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران و مدیر کلی بودجه و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش را در کارنامه خود دارد.

 
حجت میرزایی؛ معاونت برنامه ریزی

 
دارای سابقه تحصیل در سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری در حوزه اقتصاد نظری، توسعه و برنامه ریزی و اقتصاد است.

 
او علاوه بر عضویت هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی، پیش از این معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل موسسه سیاست پژوهی صبا وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری بوده است.

 
در کارنامه اجرایی و پژوهشی میرزایی مشاوره، برنامه‌ریزی و اجرای ده‌ها پروژه در مناطق مختلف کشور با اهداف توسعه روستایی، شهری، صنعتی و سرمایه‌گذاری به چشم می‌خورد.

 
محسن پورسیدآقایی؛ معاونت حمل و نقل

 
دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندس صنایع از دانشگاه شریف و دکترای مهندسی صنایع از دانشگاه تربیت مدرس است.

 
او که در روزهای نخست پس از انقلاب در جهاد سازندگی و نهضت سوادآموزی و امور تربیتی در مدارس جنوب تهران فعال بود و سابقه همکاری با جهاد دانشگاهی و دانشگاه صنعتی شریف را داشت ، در سال 1368 وارد راه‌آهن شد و از آن زمان مدارج اداری از کارشناسی مرکز تحقیقات راه آهن تا مدیریت عامل راه آهن و معاونت وزارت راه و شهرسازی در دولت تدبیر و امید را پیمود.

 
پورسیدآقایی در سال 1383 از رئیس دولت اصلاحات نشان لیاقت و مدیریت دریافت کرد و در بازه زمانی 1386 تا 1392مدیرعامل بخش حمل و نقل ریلی شرکت مپنا بود.

منبع: تسنیم

Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: