کد مطلب : 32695
همتی خبر داد
مطالبات معوق بانک ملی زیر 10 درصد
شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۴
مدیر‌عامل بانک ملی ایران گفت: عملکرد بانک ملی ایران در زمینه وصول مطالبات، طی سال گذشته موفق بوده و روند کاهشی آن سرعت گرفته است.
به گزارش حدیدنیوز، عبدالناصر همتی با تشریح اقدامات صورت گرفته برای کاهش مطالبات معوق در سال 1393 توضیح داد: از همان روزهای ابتدای سال گذشته عزم ما بر این بود که وضعیت قفل شده مطالبات معوق بانک ملی ایران را بهبود بخشیم؛ چون اعتقاد داشتیم با آزاد شدن حجم زیاد سرمایه‌های قفل شده علاوه بر باز شدن دست بانک برای پرداخت تسهیلات بیشتر به تولیدکنندگان، در بعد کلان نیز این اقدام موجب رشد اقتصادی و کاهش تورم می‌شود.

 
وی از وصول و تعیین تکلیف 60 هزار میلیارد ریالی مطالبات معوق بانک ملی ایران در سال گذشته خبر داد و گفت: در شش ماهه دوم پارسال با کاهش 40 درصدی مطالبات معوق، درصد معوقات (NPL) بانک ملی ایران به زیر 10 درصد رسید‌.

 
رییس هیأت مدیره بانک ملی ایران افزود: خوشبختانه روند وصول مطالبات معوق در بانک ملی ایران سرعت گرفته است که این می‌تواند خبر خوشی برای تولیدکنندگان کشور باشد چون در سال جاری در راستای اهداف دولت محترم، حمایت مناسبی از تولیدکنندگان خواهیم داشت.

 
همتی به تبیین برنامه‌های بانک ملی ایران برای وصول مطالبات معوق در طول سال گذشته پرداخت و گفت: از ابتدای سال 1393 تمامی شعب بانک ملی ایران به صورت روزانه مورد پایش قرار گرفتند و هرگونه افزایش مطالبات آن‌ها به سرعت مورد بررسی قرار می‌گرفت.

 
وی به تهیه و تدوین دستورالعمل‌های اجرایی برای امهال و تقسیط مطالبات غیر‌جاری جهت تسهیل شرایط بازپرداخت بدهکاران اشاره کرد و افزود: در سال گذشته بانک ملی ایران در چندین مرحله، طرح انگیزشی بخشودگی مانده جرایم تاخیر مازاد بر نرخ معامله را اجرا کرد که منجر به وصول مطالبات و بازگشت منابع و مختومه شدن بسیاری از پرونده‌های مطالباتی شد.

 
مدیر‌عامل بانک ملی ایران تشکیل کارگروه‌های ویژه و برگزاری جلسات مستمر را با حضور مدیران ارشد بانک برای بررسی عملکرد شعب در زمینه مطالبات معوق مورد اشاره قرار داد و ادامه داد: برای تسریع در روند وصول مطالبات معوق، از بدهکاران عمده بانک دعوت حضوری صورت گرفت و پس از شنیدن مشکلات آنها در جهت تسهیل شرایط بازپرداخت مصوبات، در همان زمان صادر شد.

 
همتی با مطلوب ارزیابی کردن عملکرد بانک ملی ایران در زمینه وصول و تعیین تکلیف مطالبات معوق تاکید کرد: عملکرد موفق بانک ملی ایران در سال گذشته به عنوان راهنمایی برای سال جاری در دستور کار قرار دارد و قطعاً در سال جاری روند آزادسازی سرمایه‌های قفل شده این بانک برای حمایت از تولید و اقتصاد کشور سرعت می‎‌گیرد.

Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: