تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸
معاون امور اجتماعی بهزیستی تهران از افزایش تعداد متکدیان تهرانی در پی شرایط اقتصادی در کشور خبر داد و گفت: ۹۰ درصد از کودکانی که در سطح خیابان تهران تکدیگری می‌کنند خانواده‌ دارند.
توضیحات بهزیستی درباره افزایش متکدیان تهرانی
به گزارش حدیدنیوز، مهشید موقر با اشاره به اجرای طرح جمع‌آوری کودکان خیابانی و متکدیان اظهار کرد: بر اساس آیین نامه تهیه شده، سازمان بهزیستی هیچ مسئولیت در حوزه جمعآوری متکدیان ندارد و این سازمان در جمعآوری این افراد اقدام به غربالگری و در واقع ساماندهی کیس‌های مربوط به خود را انجام می‌دهد.
 
وی تصریح کرد: در این حوزه در هفته گذشته بالغ بر ۴۰ نفر در سطح شهر تهران جمعآوری شدند که به مرکز لویزان انتقال داده شدند.
 
 
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران همچنین درباره کودکان خیابانی توضیح داد: در این زمینه نیز بهزیستی بر اساس پروتکل و آیین نامه‌های ابلاغ شده عمل می‌کند ضمن اینکه بالغ ۷۰ درصد از این افراد از اتباع بیگانه هستند که طبق مذاکراتی که از قبل توسط ریاست وقت سازمان بهزیستی کشور (محسنی بندپی) با وزارت امور خارجه شده بود قرار شد این افراد به کشورشان بازگردانده شوند.
 
موقر با اشاره به اینکه شهرداری تهران نیز همانند سایر بخش‌های وظایفی را در حوزه متکدیان و کودکان کار و خیابانی به عهده دارد، گفت: سازمان بهزیستی در مرکز فوریت‌های اجتماعی شهرداری تهران کارشناسان خود را مستقر کرده است ولی اینکه کارشناسان در داخل خیابان‌ها اقدام به جمع آوری متکدیان کنند از وظایف بهزیستی نیست.
وی بیان کرد: ۹۰ درصد از کودکانی که در سطح خیابان تهران تکدی‌گری می‌کنند خانواده دارند و این افراد به دلیل شرایط بد اقتصادی تعدادشان بیش از گذشته شده است.
 
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان همچنین به برنامه‌ای این حوزه برای زنان سرپرست خانوار اشاره کرد: ارائه کلاس‌های آموزشی و حرفه آموزی و پرداخت وام به این افراد در حوزه اشتغال بخشی از برنامه‌های است که در سال جاری انجام شده است و در ادامه نیز تا پایان سال ادامه پیدا می‌کند. http://hadidnews.com/vdciquap.t1ayp2bcct.html
نام شما
آدرس ايميل شما