تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۵۹
نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران در افغانستان با تشریح آخرین وضعیت موضوعات دوجانبه در روابط جمهوری اسلامی ایران و افغانستان، از جمله پیگیری موضوع حقآبه رود هیرمند گفت: در پیگیری این موضوع جدی هستیم.
جدیت ایران در موضوع حقآبه هیرمند
به گزارش حدید نیوز؛ ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیاتی از جلسه این کمیسیون، گفت: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، امروز با وزیر امور خارجه و معاونان وی جلسه مشترکی برگزار کردند.

وی افزود: در این جلسه، آقای کاظمی‌قمی نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران در افغانستان، با تشریح آخرین وضعیت موضوعات دوجانبه در روابط جمهوری اسلامی و افغانستان، از جمله پیگیری موضوع حقآبه رود هیرمند، گفت که در پیگیری این موضوع جدی هستیم و بازدید هیأت ایرانی از رهاورد اجرای بخشی از معاهده توسط هیأت حاکمه کابل بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: در این جلسه امیرعبداللهیان و همکاران وی اقدامات وزارت امور خارجه برای حمایت از ایرانیان خارج از کشور، تسهیل مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی و همچنین اقدامات مقابله‌ای وزارت امورخارجه برای مقابله با اهانت به قرآن کریم در کشورهای اروپایی را تشریح کردند.  

عمویی اضافه کرد: علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه هم روند آزادی زندانیان ایرانی در آمریکا و آزاد شدن منابع مالی مسدود شده ایران در کره جنوبی و پیگیری رفع تحریم‌ها را تشریح کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز با تبیین نظرات خود بر همکاری مجلس با وزارت امور خارجه در تصویب «لایحه حمایت از ایرانیان خارج از کشور» تأکید و از اقدامات وزارت خارجه در جهت تأمین منافع ملی تقدیر کردند.
http://hadidnews.com/vdchmwnx.23nqkdftt2.html
نام شما
آدرس ايميل شما