تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۲
مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به موضوع حوادث و اغتشاشات اخیر با موضوع زن و مسائل صنفی، گفت: با بزرگ کردن مسئله زن و موج‌سواری بر آن درصدد مهار قدرت تأثیرگذاری ایران بر کشورهای منطقه بودند، اما این توطئه شوم شکست خورد.
طائب: توطئه شوم اغتشاش در ایران شکست خورده است
به گزارش ، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین طائب در دوره دانش‌افزایی و توانمندسازی اساتید بسیجی با محوریت جهاد تبیین، با اشاره به جنگ ترکیبی دشمنان علیه ایران، اظهار کرد: به دلیل آنکه امکان تغییر در ایران برای دشمنان غیر ممکن بود، تلاش کردند تا تصویر ایران اسلامی را به تصویر ایران منزوی تبدیل کنند. 
 
وی با بیان اینکه دشمنان قصد داشتند تا ایران را بر سر دوراهی انقلاب یا انزوا قرار دهند، افزود: شکست جبهه غرب در بی ثباتی ایران منجر به اعتراف آن‌ها به عدم امکان براندازی جمهوری اسلامی و همگرایی کشورهای منطقه با ایران شده است. 

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکا پس از پایان جنگ جهانی دوم با پذیرش تعهدات فراوان در سطح بین‌الملل تبدیل به یک هژمون نظم‌ساز و نمادساز شده بود، اما ترامپ با هدف بازسازی قدرت ملی اقدام به کاهش تعهدات آمریکا در عرصه بین‌الملل کرد. 

حجت‌الاسلام طائب با اشاره به افزایش واگرایی در غرب، گفت: در حالیکه شاهد افزایش واگرایی در غرب هستیم همگرایی بین چین، روسیه و ایران روند افزایشی دارد. همچنین با خارج شدن خاورمیانه از اولویت اول آمریکا و تضعیف لابی صهیونیست در آمریکا، واگرایی اسرائیل و آمریکا افزایشی است.

وی با اشاره به بخش‌های مختلف سند استراتژی امنیت ملی آمریکا، گفت: در سند امنیت ملی آمریکا عنوان شده که ایران مدل حکمرانی غرب را زیر سؤال برده و الگوی جدیدی از حکمرانی به دنیا عرضه کرده است، لذا جبهه استکبار در تلاش است تا قلب خاورمیانه و ایران را تصرف کند. 

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به موضوع حوادث و اغتشاشات اخیر با موضوع زن و مسائل صنفی، گفت: گسترش قدرت و نفوذ انقلاب اسلامی باعث ترس آمریکایی‌ها از قدرت گرفتن ایران و تهدید منافعش در منطقه شد؛ از این رو با بزرگ کردن مسئله زن و موج‌سواری بر آن درصدد مهار قدرت تأثیرگذاری ایران بر کشورهای منطقه شد، اما این توطئه شوم شکست خورد.

حجت‌الاسلام طائب، تغییر ساختار حکومت و براندازی انقلاب اسلامی را از جمله طرح‌های دشمنان برشمرد و افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال توقف پیشرفت جمهوری اسلامی و ایجاد آشوب و اغتشاش در ایران با هدف کنترل و مهار قدرت جمهوری اسلامی هستند. 

وی با بیان اینکه طبق اسناد، تا سال ۲۰۳۰ آمریکا قدرت جهانی را از دست می‌دهد، تصریح کرد: سال ۲۰۳۰ از نظر آمریکایی‌ها سرنوشت‌ساز است، در حال حاضر شاهد افزایش چالش‌ها و تعارضات سیاسی و اجتماعی در داخل آمریکا هستیم و احتمال می‌رود در آستانه انتخابات ۲۰۲۴ به تعارض امنیتی تبدیل شود. 

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به کاهش قدرت اسرائیل به عنوان همپیمان راهبردی آمریکا در منطقه، اظهار کرد: تقابل جبهه مقاومت در فلسطین، سوریه و لبنان با اسرائیل چالشی‌تر و به سمت جنگ نقطه‌ای پیش می رود. همچنین افزایش تقابل آمریکا با چین و روسیه سبب کاهش فرصت‌های اسرائیل در این دو کشور می‌شود. 

حجت‌الاسلام طائب ضمن اشاره به قدرت‌یابی جبهه مقاومت با افزایش توان نظامی و امنیتی آن‌ها و گسترش تسلیح در کرانه باختری، تصریح کرد: با پیروزی مقاومت در یمن و سوریه تقابل جبهه مقاومت با کشورهای عربی تبدیل به تقابل آن‌ها با اسرائیل می‌گردد.  

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیشرفت‌های ایران اظهار کرد: روند وابستگی جمهوری اسلامی به خارج از کشور در غذا، دارو، آب و سلاح کاهشی است و در مقابل شاهد افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در زیرساخت‌های حمل و نقل، مسکن، انرژی، آب و ... برای پیشرفت کشور هستیم. 

حجت‌الاسلام طائب با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در سالجاری، اظهار کرد: هر چه به زمان انتخابات نزدیک می‌شویم از اعتراض و اغتشاش کاسته می‌شود و تقابل سیاسی افزایش می‌یابد و برنامه‌ریزی دشمن از بی‌ثباتی امنیتی به بی‌ثباتی سیاسی منتقل می‌شود.  
http://hadidnews.com/vdcfj1dm.w6demagiiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما