تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۱۴
شب مبارک قدر از جایگاه ویژه ای در شرع مقدس و مذهب شیعه برخوردار است چراکه از امام صادق(ع) نقل است "مقدّرات در شب نوزدهم تعیین، در شب بیست و یکم تأیید و در شب بیست و سوم از ماه مبارک امضا می‌‏شود".
فایل ویدیو
به گزارش حدید نیوز؛ شب قدر با فضیلت‌ترین شب سال است که با نزولِ اجمالی قرآن، فضای خاص معنوی را برای تزکیه روح ، پاکی از گناهان، توبه به درگاه الهی و تقدیر و تعیین سرنوشت‌ها مرتبط است. 

طبق نص صریح قرآن کریم در سوره مبارکه قدر، در این شب گرامی فرشتگان از رش اعلی بر زمین نزول کرده و تا صبح آمرزش طلبان را یاری می رسانند. 

«قدر» شب نزول رحمت الهی بر بندگان و شب غفران از هر ناپاکی است.  در شب قدر فرشتگان الهی به قدری به زمین نازل می شوند که زمین تنگ شده و به خاطر رفت و آمد زیاد فرشتگان، زمین با این همه وسعت ضیق می شود. 

تاکیدات ویژه ای از جانب پیامبر اکرم(ص) و معصومین علیهما السلام در خصوص شب زنده داری در این شب پر فیض و بهره گیری از فیوضات این شب داریم و امیدواریم خدای رحمان مقدرات مان را به نیکی و آنچه مورد پسندش است رقم بزند. 

شب قدر شب شهادت امیر مومنان است، امیری که منبع جود و کرم و بخشش و بزرگواری و صاحب این شب های ارزنده است؛ ویدئوی زیر زبان حال همه آنهایی است که از خدای رحمان می خواهند آن ها را به علی بن ابی طالب علیه السلام ببخشد.

بر درگهت آمدم دوباره
با جرم و خطای بی شماره
گویم به دو چشم پرستاره
تو لطف نموده‌ای مرتب
ما را به علی ببخش یا رب

التماس دعاتهیه و تنظیم: حسین شاملو
http://hadidnews.com/vdcf0tdm.w6dccagiiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما