تاریخ انتشار :جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰
سازمان اطلاعات سپاه از شناسايی باندی خبر داد كه يک سوم جيوه مورد نياز كارخانه پتروشيمی آبادان را به سرقت می‌بردند./ پارسینه
فایل ویدیو
به گزارش حدیدنیوز، با تلاش سازمان اطلاعات سپاه ولیعصر (عج) سارقان پتروشیمی آبادان که در طی مدت 6 سال، 40 میلیارد تومان جیوه را سرقت کردند، دستگیر شدند. 

این سارقان در طی سال‌های گذشته حدود یک‌سوم جیوه مورد نیاز کارخانه پتروشیمی آبادان را به سرقت می‌بردند. پتروشیمی آبادان که با هدف جلوگیری از خام‌فروشی نفت فعالیت می‌کند، ماده اولیه تولید پلاستیک و مواد شوینده را تولید می‌کند.

در حالی که از سال 1395 فرآیند تولید در این کارخانه زیان‌ده شد، در بررسی‌های اولیه کارشناسان استهلاک دستگاه‌ها از دلایل این زیان‌دهی عنوان شد. دلیلی که بعدها با مشکوک شدن به یکی از واحدهای این کارخانه تغییر کرد.

پنج نفر از کارکنان واحد 300 پتروشیمی با یک برنامه‌ریزی بلند مدت در حال سرقت جیوه بودند و شرایط را به صورتی طراحی کردند که استهلاک دستگاه‌ها عامل هدر رفت جیوه به نظر برسد.

یکی از سارقان درخصوص چگونگی انجام سرقت از این کارخانه گفت: جیوه‌هایی که ما سرقت می‌کردیم از سایت سرم بود که قیمت هر کیلوگرم از این ماده باارزش  نیز حدود دو میلیون تومان است.
سارق دیگری در این باره گفت:جیوه را برای خروج در ظرف‌های شامپو جاساز می‌کردیم و درش را می‎بستیم و در کفش‌هامان استتار می‌کردیم.

وی ادامه داد: جیوه‌های سرقتی علاوه بر استان خوزستان در استان‌های دیگری نظیر شیراز و تهران نیز به فروش می‌رسید و بخشی از آنها پس از چند واسطه دوباره به پتروشیمی فروخته می‌شود.

این سارقان هر سال حجم سرقت را افزایش می‌دادند تا امسال که هر کدارم از سارقان روزانه 10 کیلوگرم جیوه سرقت می‌کردند. این متهمان که از کارکنان کارخانه بودند، در این مدت 18 تن معادل 40 میلیارد تومان جیوه سرقت کردند. 

امروز باند این سرقت از فروشنده تا خریدار در اختیار قانون قرار دارد و چرخه تولید در پتروشیمی آبادان به حالت عادی بازگشته است.

فارس
http://hadidnews.com/vdcgzw9w.ak9ut4prra.html
نام شما
آدرس ايميل شما