کد مطلب : 34913
چرا عکس پیکر هاشمی پس از ۲۰ روز منتشر شد؟+عکس
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۹
حادثه پلاسکو تا حدودی حواشی و اظهارنظرهای متعدد در خصوص فوت هاشمی رفسنجانی را به حاشیه برده بود تا اینکه چند روز پیش کلیپی از صحبت های سعید قاسمی در مراسم سومین سالگرد شهید بیضایی در تبریز منتشر شد.
چرا عکس پیکر هاشمی پس از ۲۰ روز منتشر شد؟+عکس
به گزارش حدید نیوز؛ حادثه پلاسکو تا حدودی حواشی و اظهارنظرهای متعدد در خصوص فوت هاشمی رفسنجانی را به حاشیه برده بود تا اینکه چند روز پیش کلیپی از صحبت های سعید قاسمی در تبریز منتشر شد. وی در بخشی از این سخنرانی به فوت هاشمی اشاره کرد و گفت:
 «سياست اصلاح‌طلبان پدربزرگي داشت كه قسمت است ديگر،... گفته‌‌اند خدايا زير تريلي بروم در اين مسير در اين جاده‌ها صاف بشوم اما اين‌جور نشود كه ٢٠٠ تا باديگارد داشته باشم يك ماشين آمبولانس با چهارتا، پنج‌تا دكتر ويژه كه ضربان قلبم رفت بالا آمد پايين بدوند. يك بيمارستان حضرت امامي كه چهارتا خانه با خانه من فاصله داشته باشد و آن كادر بيمارستان ناراحتند مي‌گويند هر هفته كه اين خانواده مي‌آيند آنجا چكاپ نهايي مي‌شوند آمرانه برخورد مي‌كنند مثل ارباب رعيت. اين را هم داشته باشيد. يك‌دفعه آخر كاري در استخر «وي‌آي‌پي» فرح در سعدآباد سكته بزني كه ... و بعد بدوبدو نيم‌ساعت هم طول بكشد كه لباس تنت كنند ببرندت بيمارستان شهداي تجريش. معروف است، بيمارستاني كه سرما بخوري بروي آن تو شكلات‌پيچ برمي‌گردي. وقتي ببرندت آنجا مي‌گويند يك‌ساعت است دير آورده‌ايد... خدايا براي من يك فرصتي بده يك مدلي كه وقتي لا اله الا الله مي‌گويند در مسجد يا هيئت. نمي‌خواهم. نخ تسبيح جريان انحرافي پاره شد. هرچي بخواهند بدوند اينها الان آدم بتراشند، ديگه ما به آن مسير برنمي‌گرديم.» 
 
قاسمی همچنان با گلایه از بی حرمتی به مردم در مراسم تشییع هاشمی از دو تابوت وی که یکی در میان تشییع گنندگان و دیگری در راه بهشت زهرا بود سخن گفت. (مشروح گزارش فردا را از این رویداد در اینجا بخوانید)
 
وی در بخشی از صحبت های خود مدعی شده بود که علت نبود حتی یک فرم عکس از پیکر هاشمی، تغییر چهره وی پس از سکته بوده است.
 
چرا عکس پیکر هاشمی پس از ۲۰ روز منتشر شد؟
 
پس از این گفته ها اولین تصویر ادعایی از چهره هاشمی در یکی از کانال های تلگرامی منتشر شد که حکایت از کبودی در ناحیه بینی و زیر چشم می کرد. بلافاصله غلامعلی رجایی مشاور هاشمی، در سایت شخصی خود درباره این عکس نوشت: «جاعلان اگر دین ندارند لااقل آزاده باشند...عکس پیکر آیت‌ا... هاشمی را دستکاری کرده‌اند...». او سپس تصویر دیگری منتشر کرده و اعلام کرد از یاسر هاشمی فرزند مرحوم هاشمی دریافت کرده است.
 
چرا عکس پیکر هاشمی پس از ۲۰ روز منتشر شد؟
 
 
واکنش وکیل خانوادگی هاشمی
 
 وکیل خانواده هاشمی نیز در پی گفته های قاسمی اظهار کرد: متن اظهارات مشارالیه را مشاهده کردم؛ قطعا این‌گونه اظهارات در زمره توهین و نشر اکاذیب است و قانون این حق را برای بازماندگان مرحوم آیت‌ا... هاشمی قائل شده است تا پیگیری‌های قضائی لازم را به عمل آورند. محمود علیزاده طباطبایی در پاسخ به این سوال که آیا خانواده مرحوم هاشمی قصد شکایت از فرد هتاک را دارند یا خیر، گفت: خانواده آیت‌ا... هاشمی هنوز در این رابطه تصمیم‌گیری نکرده‌اند، اما برخلاف شخص آیت‌ا... هاشمی که معمولا به‌دنبال پیگیری‌های قضائی در رابطه با توهین و تهمت‌ها نمی‌شدند، رویه خانواده ایشان پیگیری قضائی و اعلام شکایت به مراجع ذیصلاح است. علیزاده طباطبایی این را هم گفت که در رابطه با این قبیل توهین‌ها و تهمت‌ها تاکنون از طرف خانواده آیت‌ا... هاشمی شکایت‌های زیادی از افراد هتاک و مفتری شده، اما هنوز به جایی نرسیده است.
 
هرچند علیزاده وکیل خانواده هاشمی در خصوص استخر کوشک گفته است که این استخر تخت حفاظت مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده که شخص دیگری نمی‌توانست از آن استفاده کند اما محمدعلی آهنگران نیز در واکنش به گفته های سعید قاسمی در اکانت توئیتر خود نوشت: «اگر استخر کوشک سعدآباد هنوز استخر فرح پهلوی است، محل دفتر و اجلاسیه خبرگان هم مجلس سنای پهلوی است.»
 
چرا عکس پیکر هاشمی پس از ۲۰ روز منتشر شد؟
 
روایت فوت هاشمی از زبان علیزاده طباطبایی

روزنامه آرمان که به روزنامه خانوادگی مرحوم هاشمی معروف است در شماره امروز خود با محمود علیزاده طباطبایی در خصوص جزئیات فوت وی گفتگو کرده است. وی در بخشی از این مصاحبه می گوید: «آیت‌ا... هاشمی هفته‌ای دو جلسه ورزش می کردند و روز یکشنبه برای ورزش به استخر «کوشک» رفته بودند. این استخر تحت نظارت حفاظت مجمع تشخیص مصلحت نظام بود و شخص دیگری نمی‌توانست از آن استفاده کند. آیت‌ا... هاشمی اجازه نمی دادند که در زمان ورزش ایشان دوربین‌ها روشن باشد و محافظان نیز در اطراف ایشان حضور نداشتند. ایشان تا ساعت ۵ عصر در مجمع تشخیص مصلحت حضور داشتند. پس از آن نماز خود را می‌خوانند و برای ورزش وارد آب می شوند. پس از مدتی که ایشان وارد آب می شوند گویا عارضه قلبی رخ می دهد. بر اساس اظهارات محافظان به دستور آیت‌ا... تمامی دوربین‌ها خاموش بوده‌اند و هیچ تصویری از این اتفاقات ثبت و ضبط نشده است و در همین اندازه اظهارنظر می‌شود. هنگامی که محافظان با جنازه آیت‌ا... در آب مواجه می شوند تلاش می کنند ایشان را از آب بیرون بیاورند و عملیات احیا را روی ایشان انجام بدهند که در این زمینه توفیقی به دست نمی آوردند. سپس ایشان را به بیمارستان منتقل می‌کنند که گویا مرگ در راه بیمارستان اتفاق افتاده بوده و تلاش پزشکان در بیمارستان نیز به نتیجه نمی‌رسد.
 
چرا عکس پیکر هاشمی پس از ۲۰ روز منتشر شد؟

Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: