کد مطلب : 32652
لحظه‌ شماری چینی‌ها برای لغو تحریم‌ها
شنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۶
مذاکرات وزیر نفت ایران با ۳ غول نفت و انرژی چین در پکن به پایان رسید و در نهایت دو کشور به سه توافق جدید نفتی و گازی دست یافتند که افزایش صادرات نفت با لغو تحریم‌ها مهمترین توافق دو طرف اعلام شد.
 به گزارش حدیدنیوز، همزمان با مذاکرات دو روزه بیژن زنگنه وزیر نفت ایران با مقامات و مدیران عامل و روسای ۳ غول نفت و انرژی چین، توافق های جدیدی در حوزه صنایع نفت، گاز و توسعه تجارت طلای سیاه بین تهران – پکن حاصل شد.

 
بر این اساس وزیر نفت ایران در سفر به پکن با " جو جینگ پینگ " مدیرعامل شرکت ملی نفت و گاز چین "CNPC" به عنوان پیمانکار طرح توسعه میدان مشترک نفتی آزادگان شمالی، " فو " مدیرعامل شرکت سینوپک به عنوان بزرگترین شرکت پالایش نفت چین و مجری طرح توسعه میدان نفتی یادآوران و نورلی بکری رئیس سازمان انرژی چین که عالی ترین مقام چین دیدار و گفتگو کرد.

 
افزایش حجم مبادلات و صادرات نفت خام و میعانات گازی، مشارکت در پروژه‌ها و طرح‌های جدید نفت و گاز ایران و توسعه سطح همکاری‌های پژوهشی سه محور توافق‌های جدید نفتی جمهوری اسلامی ایران و چین در پکن به شمار می‌رود.

 
بیژن زنگنه وزیر نفت ایران در این مذاکرات دو روزه خطاب به مدیران عامل و مقامات نفت و انرژی چین با بیان اینکه ایران علاقه مند به تداوم و توسعه همکاری با طرف چینی در صنایع نفت و گاز است، گفت: توسعه و گسترش