کد مطلب : 12789
جنگ بدون خمپاره
اسرار انتظار
يکشنبه ۳ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۴۴
متأسفانه در هفته های اخیر، آقایی که ـ صاحب نشان درجه یک شجاعت و لیاقت دارد ـ به دلیل نبود امکانات صحنه کشتی را ترک کرده و اردوی آمادگی جام جهانی تهران را به حال خود رها کرده و این در شرایطی است که می دانیم کشور با کمبود بودجه مواجه است.
جنگ بدون خمپاره


به گزارش سرویس وبلاگستان حدید نیوز ، علیرضا آهنج در آخرین پست وبلاگ اسرار انتظار نوشت: شجاعت در لغت به معني قوت قلب داشتن به هنگام سختي است. شجاعت از بزرگترين كمالات نفساني است، شخص شجاع در برابر فشارها از توان بالايي برخوردار است و در انجام هر كاري آنچنان روحيه قوي‌اي دارد كه كوچكترين واهمه‌اي به خود راه نميدهد.

نمودهاي شجاعت در صحنه‌هاي اجتماعي و ظاهري بسيار است ولي مهمتر از آن جلوه اين فضيلت در جبهه نفس است.

شجاعترین مردم كسی است كه بر هوای نفسش چیره گردد. نهج‌الفصاحه، ح ۲۹۹

امام علي - عليه السّلام - فرمود: ثمره شجاعت، غيرت است.«غرر الحكم، ح ۴۶۲۰»

و امام صادق - عليه السلام - فرمود: سه كس اند كه جز در سه جا شناخته نمي شوند: بردبار جز در هنگام به خشم آمدن شناخته نشود و شجاع جز در جنگ و برادر جز در هنگام نيازمندي.«بحار الانوار، ج ۷۴، ص ۱۷۸»

در سالهای اخیر شاهد بودیم که مدال شجاعت به ورزشکارانی داده شده است که سنخیتی با افراد شجاع نداشته ،یا حداقل شجاعت آنان به هیچ عنوان در حد مدال گرفتن و افتخار برای یک ملت نبوده است .


بنده منکر افتخار آفرینی آقایان علی دایی و محمد بنا یا بقیه ورزشکاران نیستم. قبول دارم این آقایان، افرادی با همت و قدرت بالا هستند و برای ملت ایران افتخارات زیادی به وجود آوردند ولی نام تلاش ها وافتخارات آنان شجاعت نیست. شاید شجاعت برای ما به درستی معنی نشده است یا در تشخیص معنی و مصداق تلاش ، قدرت وشجاعت دچار اشتباه شده ایم .


متأسفانه در هفته های اخیر، آقای بنا ـ صاحب نشان درجه یک شجاعت و لیاقت ـ به دلیل نبود امکانات صحنه کشتی را ترک کرده و اردوی آمادگی جام جهانی تهران را به حال خود رها کرده و این در شرایطی است که می دانیم دولت با کمبود بودجه مواجه است و این کمبود در اکثر وزارتخانه ها و فدراسیونها نمود پیدا کرده است.حال این غیرت آقای بنا کجاست، اگر رزمنده ها در جنگ هشت ساله به مسئولین می گفتند تا مهمات جنگی به اندازه کافی نباشد ما نمی جنگیم، چه بلایی بر سر کشور می آمد؟ لحظه ای فکر کنید که شهید فهمیده به دلیل نبود آرپی چی ضد تانک محل را ترک میکرد چه اتفاقی می افتاد؟ و یا اینکه فرماندهان و رزمندگان، شرط شروع عملیات را تامین مادیات زندگی خانواده هایشان یا وفور امکانات جنگی قرار میدادند. البته ما به آقای بنا حق می دهیم اما مدال شجاعت نمی دهیم!


در واقع شجاعت زیبنده کدام یک از این دوگروه است؟ تا به حال کدام دولت به فاتحان میادین جنگ مدال شجاعت بخشیده است؟ آیا سعی کرده ایم برای قهرمانان جنگ به اندازه قهرمانان ورزشی اعتبار قائل شویم؟

بپذیریم که در اعطای مدال شجاعت اشتباه شده چه موقعی که دولت اصلاح طلب این مدال را به آقای دایی دادند و چه امسال که جناب احمدی نژاد این مدال را به گردن محمد بنا انداختند. چه بسا ما از اینکه خانواده شهدا و جانبازان حق و حقوقی داشته باشند ناراحتیم و اعتراض میکنیم. اما در مورد دیگر قهرمانان خصوصا ً ورزشکاران بیان میکنیم زحمت میکشند و حقشان است!

حقوق چند سال یک خانواده شهید و جانباز با حقوق یک ماه فوتبالیست برابری میکند؟ شهرت ،احترام و اعتبار کدام یک بیشتر است؟ قضاوت با خود ما!

Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: