تاریخ انتشار :شنبه ۱۱ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۴۳
سپاهان در شرایطی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا جریمه شده است که بخش اعظم این موضوع به دوران مدیریت محمدرضا ساکت در این باشگاه برمی‌گردد.
نگاهی به جریمه‌ میلیاردی سپاهان در آسیا!
به گزارش حدید نیوز، سپاهان در سال 1402 با مشکلات زیادی در بخش مدیریتی و عدم رعایت قانون سقف بودجه مواجه شد و در آسیا نیز اتفاقات عجیبی برای آنها رخ داد.

سپاهان در فصل 24ـ2023 لیگ قهرمانان آسیا، 7 مرتبه و مجموعاً به‌ارزش 221،500 دلار (بیش از 13 میلیارد تومان) جریمه شده که 4 مرتبه از آنها به‌دلیل دریافت کارت قرمز و اخراج بازیکنان از زمین مسابقه بوده است، مهمترین و سنگین‌ترین جریمه اما مربوط به اتفاقات دیدار با الاتحاد است، در واقع 200 هزار دلار از این جریمه به‌دلیل دیدار برگزارنشده سپاهان و الاتحاد عربستان در ورزشگاه نقش جهان اصفهان بود؛ اتفاقی که محمدرضا ساکت مدیرعامل وقت سپاهان نقش زیادی در آن ایفا کرد و در نهایت سپاهان، هم جریمه شد و هم با حکم AFC نتیجه را به حریف واگذار کرد.

این جرایم می‌تواند حاکی از عدم اطلاع کامل از قوانین لیگ قهرمانان و عدم اجرای مناسب آنها باشد.

تیم فوتبال سپاهان اصفهان , ژوزه مورایس ,
لیگ قهرمانان آسیا برای سپاهان به پایان رسیده است و این تیم در لیگ برتر با 37 امتیاز در رده چهارم جدول قرار دارد. شاگردان مورایس جدا از جریمه‌ها، تیم خشنی در این فصل بوده‌اند، در واقع این موارد روی آرامش بازیکنان هم تأثیرگذار بود و منجر به بروز خشونت‌های زیادی در زمین مسابقه شد.

سپاهان دو دیدار عقب‌افتاده دارد که اولی برابر تراکتور در روز 15 فروردین برگزار خواهد شد. دیدار با تراکتور و البته ملوان که از قضا هر دو مسابقه هم خارج از خانه است، به‌دلیل شرایط جدول از حساسیت زیادی برخوردار است و می‌تواند تعداد کارت‌های دریافتی طلایی‌پوشان را افزایش دهد. بازی با تراکتور در دور رفت یکی از خشن‌ترین مسابقات سپاهان در کارنامه آماری این تیم است.

تیم فوتبال سپاهان اصفهان , ژوزه مورایس ,
تجربه نشان داده است فشردگی مسابقات و افزایش حساسیت، میزان خشونت و دریافت کارت‌ سپاهان را بالا می‌برد، این در حالی است که این تیم در 28 مسابقه (لیگ برتر، جام حذفی، لیگ قهرمانان آسیا) 62 کارت دریافت کرده که شامل  49 کارت زرد و 13 کارت قرمز  است:

تیم فوتبال سپاهان اصفهان , ژوزه مورایس ,
تیم فوتبال سپاهان اصفهان , ژوزه مورایس ,
تیم فوتبال سپاهان اصفهان , ژوزه مورایس ,
 

منبع: تسنیم
http://hadidnews.com/vdchmmnx.23n6qdftt2.html
نام شما
آدرس ايميل شما