تاریخ انتشار :شنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۰۰
تحلیلگران و رسانه‌های صهیونیستی در گزارش‌هایی اعلام کردند که شهرک‌نشینان اسرائیلی عید سال جدید عبری را در سایه تنش‌های امنیتی و شکاف‌های اجتماعی بی‌سابقه سپری خواهند کرد.
اسرائیلی‌ها عید را در میان تنش‌های امنیتی سپری خواهند کرد
به گزارش حدید نیوز؛ رسانه‌های صهیونیستی۱۴سپتامبر با انتشار گزارش‌هایی تاکید کردند که شهرک‌نشینان اسرائیلی مراسم روز غفران را در پرتو یک شکاف اجتماعی بی‌سابقه، همراه با تنش‌های امنیتی شدید، برگزار خواهند کرد.

طبق گزارش پایگاه اینترنتی «المیادین»، «آلون بن دیوید»، تحلیلگر امور نظامی در شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی گفت: امسال بیش از ۲۰۰ هشدار از سوی شاباک در مورد قصد گروه‌های فلسطینی برای انجام عملیات در کرانه باختری ارائه شده است.

این تحلیلگر صهیونیست خاطرنشان کرد که بسیاری از هشدارها درباره ربوده شدن سربازان یا عملیات علیه شهرک نشینان اسرائیلی در جاده‌های کرانه باختری افزایش یافته‌اند.

پیش‌تر رسانه‌های عبری گزارش داده بودند که تهدید بعدی که «ارتش» رژیم اشغالگر در کرانه باختری باید با آن مقابله کند، مواد منفجره و عملیات‌های انتحاری است.

«شای لیوی»، تحلیلگر مسائل نظامی در شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، گفت: «سازمان‌های امنیتی مدت زیادی است که متوجه تلاش گروه‌های مسلح فلسطینی  شده‌اند؛ این تلاش برای به دست آوردن سلاح‌هایی است که به آن‌ها اجازه می‌دهد حملات مرگبارتری را علیه اسرائیلی‌ها و نیروهای امنیتی در میدان انجام دهند».

رسانه‌های عبری در گزارش‌های خود اذعان می‌کنند که «شهرک‌نشینان اسرائیلی در این روزها، احساس می‌کنند که امنیت شخصی خود را از دست داده‌اند؛ زیرا متوجه می‌شوند که اوضاع تحت کنترل نیست».

«بنی گانتز»، یکی از رهبران ئتلاف مخالفان هم این هفته تصریح کرده است که «وضعیت امنیتی فعلی، خطرناک‌ترین وضعیت از زمان جنگ اکتبر ۱۹۷۳ است؛ چراکه ژنرال‌های اسرائیلی هشدار می‌دهند حزب‌الله ۱۵۰ هزار موشک دارد و اگر هریک از آن‌ها را به سوی  شمال، مرکز و جنوب شلیک کند، شهرک‌نشینان آسیب خواهند دید».
http://hadidnews.com/vdchvwnx.23nqwdftt2.html
نام شما
آدرس ايميل شما