تاریخ انتشار :پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵
نیروی دریایی سپاه در دهمین آیین الحاق شناورها و تجهیزات دریایی مجهز به شناورهای سبک با قابلیت شلیک موشک تا 180 کیلومتر شد که جلوه دیگری از توان بالای رزمی و بازدارندگی این نیرو بوده و با ناو اقیانوس‌پیمای شهید مهدوی، عمق ماموریت‌های دریایی سپاه بیش از پیش خواهد شد.
رونمایی از ناو اقیانوس پیما | سلامی: واکنش مردم در مقابل دشمن تمام کننده است
به گزارش حدیدنیوز، امروز در آیینی در تداوم برنامه های ویژه الحاق تجهیزات جدید شناوری به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه و سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی۸۸ سپاه، 95 شناور موشک انداز و یک فروند ناو اقیانوس پیما به این نیرو الحاق می شود.
ناو اقیانوس پیمای شهید مهدوی که امروز به نیروی دریایی سپاه الحاق خواهد شد، یک ناو سنگین چند منظوره 14 هزار تنی است که 240 متر طول و 32 متر عرض دارد و قادر است تا با قابلیت حمل انواعی از شناورهای سبک، پهپاد و بالگرد، کار پشتیبانی رزمی از این شناورها را نیز با سامانه های پدافندی و موشکی تعبیه شده در آن انجام دهد. این ناو قادر است تا 41 هزار تن بارگیری کند و تا 18 هزار مایل دریایی نیز برد عملیاتی داشته باشد.

بهره گیری از رادار سه بعدی آرایه فازی پیشرفته، سامانه های مخابراتی و جنگ الکترونیک و موشک های سطح به هوا و سطح به سطح و نیز بهره مندی از سامانه پدافندی دریاپایه سوم خرداد از دیگر قابلیت های ناو شهید مهدوی است که قابلیت اقیانوس پیمایی طولانی را داراست.

عاشورا و طارق موشک انداز شدند
همچنین امروز 95 شناور سبک موشک انداز کلاس عاشورا و طارق نیز به نیروی دریایی سپاه الحاق می شود. این شناورهای سبک با چالاکی و مانورپذیری بالا در دریا، با خود موشک حمل می کنند و می توانند اهدافی را با دقت بالا از فاصله 10 تا 180 کیلومتری مورد اصابت قرار دهند.

این شناورهای سبک با موتور پرتوان که به زنبورهای سرخ خلیج فارس مشهورند، اکنون در تراز بالاتری قادرند بجای راکت اندازی به سوی دشمن، از موشک هایی با برد متنوع بهره برده و قدرت اثرگذاری خود را چندین برابر کنند.

کاری بی سابقه در جهان
شلیک موشک از شناورهای سبک تاکنون نمونه ای در جهان نداشته و این برای اولین بار است که مهندسان و متخصصان نیروی دریایی سپاه و وزارت دفاع توانسته اند قابلیت شلیک موشک از شناور سبک تا برد 180 کیلومتر را در کشورمان ایجاد نمایند.

همچنین در این مرحله الحاق تجهیزات، شناور پشتیبان رزم به نام «شهید عبدالله قربانی» نیز در بندرعباس به نیروی دریایی سپاه الحاق شد.

سردار سلامی: آنانی که دنبال تحریم دارو و غذای ملت ایران هستند، خود را خیرخواه ملت ایران جلوه می دهند

سردار سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه امروز در دهمین آیین الحاق تجهیزات جدید به نیروی دریایی سپاه اظهار کرد: فشار بیش از حد برای تشدید تحریم‌ها تا یک جنگ روانی برای ترویج شایعه و دروغ و سلب اعتماد ملی همه توانایی‌های است که دشمنان می‌توانند اعمال کنند.

وی افزود: غیر از آن متهم‌سازی به اتهام زدن و حتی رحم نکردن به جوانان و نوجوانان معصوم ما در مدارس، یک زنجیره کامل از تمام مخاطرات، توطئه‌ها و تهدیدات در حد ممکن آن یعنی دشمن با تمام قدرت به صحنه آمده است. اما، هرچه عمل می‌کند، کمتر نتیجه می‌گیرد و از اهداف خود دورتر می‌شود.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: حرکت دشمن یک حرکت روی یک مسیر دایره‌ای شکل است به مرور که از مبدأ خود دور می‌شود به همان نقطه نزدیک‌تر می‌شود. یعنی حرکت روی یک منحنی بسته بدون هیچ نتیجه‌ای.

سرلشکر سلامی با اشاره به شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی توسط دشمن، بیان کرد: در دنیای ذهن دشمن نسبت به ترور و به شهادت رساندن فرمانده بزرگ و شکوه‌بخش انقلاب و نظام ما، سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی، از پیامد این شهادت چه می‌گذشت. این طراحی براساس فروپاشاندن قائمه مقاومت بود تا منطق، اراده و ایمان مقاومت در اثر شهادت سمبل و مظهر آن فرو بپاشد.

وی افزود: این خیال‌پردازی دشمن از این واقعه و رویداد بزرگ بود. اما، پس از آن چه اتفاقی رخ داد، قاسم بر روی دستان مردم تا عرش بدرقه شد و مقاومت به واسطه این خون‌های ریخته شده جان گرفت و دشمن عقب‌نشینی کرد، یعنی قوی‌تر از زمانی که قاسم در حیات ظاهری بود.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز سپهبد حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک شهید در شکست‌دادن دشمن قوی‌تر از حیات ظاهری خود عمل می‌کند.

سرلشکر سلامی در ادامه با بیان اینکه  دشمن باید این تجربه را بیاموزد که شهادت این فرمانده رویش‌های بی‌شماری را ایجاد کرد، خاطرنشان کرد: پس از شهادت او، جوانانی آمدند تا برای آینده این کشور یک قاسم سلیمانی باشند، او تکثیر شد و امتداد پیدا کرد، از یک فرد به یک امت تبدیل شد. او به یک مکتب تبدیل شد، مقاومت از یک تفکر به یک مکتب، آرمان و هدف بزرگ تبدیل شد.

وی بیان داشت: تجربه تاریخ نزدیک و هم رخدادهای چند ماهه اخیر این واقعیت را به ما نشان داده و اثبات کرده که هرگاه دشمن با شدت در هر عرصه ای علیه انقلاب پرشکوه این ملت اقدام می کند، واکنش مردم به شکل شگفت انگیز و خارج از قاعده تصور عادی در مقابل دشمن تمام کننده است.

وی افزود: هر چه دشمن بر فشار خود می افزاید، مردم قوی تر ظاهر می شوند و تعیین کنندگی نسبت مردم با مخاطراتی که دشمن تولید می کند، بسیار جالب و دیدنی است.

سردار سلامی با بیان این که من در ذهنم همه اقداماتی که این آرایش گسترده جهانی قدرت علیه اسلام، انقلاب، علیه ملت عزیز ایران می تواند اعمال کند را به طور ذهنی برشماری کرده ام، افزود: از حیث تلاش برای منزوی کردن کشورمان و سلب مشروعیت بین المللی نظام، از پناه دادن به همه فراریان از این کشور و کسانی که در یک تناقض آشکار می خواهند کنار مردم باشند اما به دامان دشمن این مردم پناه می برند و می خواهند مبارزه علیه نظام را از دامان و آغوش دشمنانمان انجام دهند، در ذهنیت تاریخی و جاری ملت ایران، این رفتار نفرت انگیز و شرم آور است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: عده ای می خواهند در آغوش ملت ایران به ملت ایران ضربه بزنند اما خود را دوستدار ملت نشان دهند. آنها به دشمنان تأکید می کنند که تحریم و انزوا را شدت ببخشند تا دارو و غذا به ملت ایران نرسد ولی همین ها خود را خیرخواه ملت و نجات دهندگان این ملت معرفی می کنند. این تناقض نفرت انگیز و خجالت آور برای ملت ایران آشکار است.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ رسانه ای تمام عیار برای درهم شکستن اراده های ملت و برای هجوم به قاعده اصلی (مردم) و قاعده مستحکم نظام (رهبری) و این تهاجم سنگین به مرکز ثقل و نقطه مرکزی اقتدار و قدرت و منطق و حکمت نظام و انقلاب و نقطه جوشش باورها از دیگر برنامه های آنان برای شکستن اراده ملت ایران بود.

 سردار تنگسیری: شناورهای عاشورا و طارق به موشک انداز نقطه زن مجهز شدند/ ناو شهید مهدوی آماده عملیات‌های اقیانوسی است

دریادار پاسدار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه درآئین الحاق شناورهای کلاس های مختلف  موشک انداز  به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه گفت: با الحاق این تجهیزات تخصصی دریاپایه، نیروی دریایی سپاه با هدایت فرمانده ولایی ، رشید ، بصیر و شجاع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرلشکر پاسدار حسین سلامی و تلاش دانشمندان و مهندسان جوان و متعهد انقلابی توانسته گام مهم و مؤثری در ارتقای سطح توان رزم دریایی با تبدیل  شناورهای راکت انداز در کلاس شناورهای عاشورا و طارق به موشک انداز های نقطه زن با برد موشکی حداقل ۱۰ و حداکثر بیش از ۱۸۰ کیلومتر  برد مفید دارد که به نوعی در جهان بی سابقه و برای اولین بار توسط «دلاوران از جان گذشته جمهوری اسلامی» اتفاق می افتد.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری افزود: در این مرحله الحاق تجهیزات، شناور پشتیبان رزم به نام «شهید عبدالله قربانی» و ناو اقیانوس پیمای «شهید نادر مهدوی» که شناوری سنگین، چند منظوره و دور برد با قابلیت حمل و عملیاتی کردن انواع بالگردها ، پهپادها ، شناورهای تندرو موشک انداز و سامانه های موشکی، پدافندی و راداری  به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه انجام شده است.

وی افزود: ناو اقیانوس پیمای شهید مهدوی به نوعی یک پایگاه دریایی  متحرک است به طول ۲۴۰ متر، عرض ۳۲ متر، تناژ 14 هزار تن ، ظرفیت بارگیری 41 هزار تن، تجهیزات و ادوات قابلیت  پیمایش دریانوردی 18 هزار مایل دریایی، سرعت ۱۸ گره ، مجهز به تجهیزات رزم دریایی و هوایی، دارای رادار آرایه فازی سه بعدی، موشک‌های سطح به سطح، سطح به هوا، سامانه های مخابراتی یکپارچه بسیار پیشرفته جنگال و موشک کروز دریایی با برد بیش از ۷۰۰ کیلومتر ،  قابلیت حمل و نشست و برخاست بالگردها، پهپادها و آب گیری و به آب اندازی شناورهای مختلف که بازسازی و تغییر کاربری کاربرد جدید آن  توسط جوانان متخصص، مؤمن و انقلابی کشور عزیزمان  طراحی و عملیاتی شده است.

سردار تنگسیری تصریح کرد: ناو اقیانوس‌پیمای رزمی، اطلاعاتی و پشتیبانی شهید مهدوی به مثابه یک شهر دریایی متحرک است که با تمام تجهیزات و امکانات لازم آماده انجام ماموریت های اقیانوسی برای ایجاد امنیت پایدار در خطوط مواصلاتی دریایی ،  حفاظت و صیانت از  منابع و منافع کشور جمهوری اسلامی و ملت قهرمان ایران، امداد رسانی به ناوگان تجاری و صیادی جمهوری اسلامی و کشورهای منطقه‌ و درخواست کننده و حضور در آب های دور دست می‌باشد.

به گزارش فارس، الحاق های گسترده امروز جلوه دیگری از توان بالای رزمی و بازدارندگی نیروی دریایی سپاه پاسداران و مکمل دیگر الحاق های پرشمار گذشته است که ضمن تنوع به توانمندی های سپاه در خلیج فارس و دریای عمان، قابلیت اقیانوس پیمایی را نیز در این نیرو، قوت بیشتری می بخشد.


الحاق مهم امروز در کنار خبر دو روز گذشته در زمینه تولید موشک بالستیک علیه اهداف دریایی متحرک با برد ۱۵۰۰ کیلومتر نشانگر عمق یافتن قدرت دریایی کشورمان بر علیه هرگونه تهدیدی از نزدیک تا دوردست است که در کنار نیروی انسانی متعهد و مومن در نیروهای مسلح کشورمان به توانی مضاعف بدل شده است.
http://hadidnews.com/vdchw-nx.23nqxdftt2.html
نام شما
آدرس ايميل شما