تاریخ انتشار :شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۲
فرمانده پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران از دستگیری باند حرفه‌ای سارقان مغازه خبر داد و گفت: یکی از این سارقان که کلید سازی حرفه‌ای بود با استفاده از حرفه کلید سازی با کمک همدستش از مغازه‌ها سرقت میکردند.
کلید ساز حرفه ای، سارق مغازه‌های تهران
به گزارش حدیدنیوز، سرهنگ کارآگاه علی عزیز خانی اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت مغازه در محدوده استحفاظی این پایگاه موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار داده شد.
 
با بهره گیری از تصاویر دوربین‌های مداربسته مغازه‌هایی که از آن‌ها سرقت شده بود چهره سارقان شناسایی و با اقدامات صورت گرفته سارقان با نام‌های شهرام حدوداً ۳۰ ساله و نوید بیست و چند ساله شناسایی و سارقان در یک عملیات ضربتی در مورخه بیشت و هشتم آبان ماه سال جاری در حال کشیدن قلیان در یکی از قهوه خانه‌های چهار راه سیروس دستگیر و برای انجام تحقیقات تکمیلی به پایگاه هشتم پلیس آگاهی انتقال داده شدند.
 
سارقان - شهرام و نوید- که در ابتدا منکر اتهامات وارده بودند پس از مواجهه با مستندات و دلایل و قراین موجود لب به اعتراف گشودند و اعلام داشتند که در طول سه سال گذشته با ساخت کلید از مغازه‌های مختلفی از جمله آتلیه عکاسی، ابزار فروشی، الکتریکی سطح شهر سرقت کرده اند.
 
این سارقان در اعترافات خود در خصوص نحوه انجام سرقت هایشان گفته اند در نقاط مختلف شهر پرسه می‌زدیم و به بهانه پرسیدن قیمت و … به مغازه‌های مختلف سر می‌زدیم و پس از دیدن محل در صورتی که دارای دوربین‌های مداربسته و سیستم‌های امنیتی نبودند از آنجایی که با حرفه قفل سازی آشنایی داشتم پس از دیدن قفل مغازه نیمه شب با چند کلید و لوازم مورد نیاز به محل مراجعه و پس از بازکردن قفل از آنجا سرقت می‌کردیم.
 
این سارقان که از مجرمان سابقه دار به اتهام درگیری، سرقت و خرید و فروش مواد مخدر می‌باشند در اعترافات خود گفته اند که اموال سرقتی را به سه نفر مالخر به هویت مشخص به فروش رسانده اند که با اعتراف سارقان این سه مالخر دستگیر و به پایگاه هشتم پلیس آگاهی انتقال داده شدند.
 
سارقان در اعترافات خود اعلام داشته اند که از مغازه‌های مختلفی از جمله گوشی فروشی، تسبیح و انگشتر فروشی، کتانی فروشی، سوپر مارکت، سفالگری، ابزار فروشی، آتلیه عکاسی، انبار لوازم الکتریکی سرقت کرده اند که در بررسی از مخفیگاه این سارقان تعدادی لوازم و قطعات گوشی همراه، هارد کامپیوتر، مانیتور، تلویزیون و … کشف شد.
 
سارقان در ساعت سه، چهار نیمه شب با استفاده از موتور سیکلت در محل حاضر و اقدام به سرقت از مغازه‌های مورد نظر خود می‌کردند و با توجه به اینکه این سارقان بدون هیچ تخریبی و صرفاً با استفاده از کلید قفل‌های مغازه‌ها را باز می‌کردند در بسیاری از این سرقت‌ها صاحبان برخی از این مغازه‌ها به شاگردان خود مظنون می‌شدند و در مواردی از شاگردان خود اعلام شکایت می‌کردند.
 
فرمانده پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه با اعتراف سارقان تعدادی از مالباخته‌ها شناسایی شدند و این سارقان با حکم قاضی شعبه هفت بازپرسی ناحیه ۳۴ تهران در حال حاضر برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار می‌باشند، بیان داشت: مالباخته‌ها در حالیکه امیدی به پیدا شدن اموال خود نداشتند پس از اطلاع از دستگیری سارقان و پی بردن به اصل ماجرا از سرعت عمل و دقت پلیس قدردانی کردند.
منبع: میزان http://hadidnews.com/vdcdxz0s.yt05x6a22y.html
نام شما
آدرس ايميل شما