تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۲
به تازگی یک زن محجبه در شهر الجدیده در شمال مراکش قصد داشت با لباس وارد استخر هتل شود اما مسؤولان هتل مانع از شنای این زن محجبه شدند.وی پس از این حادثه، در صفحه شخصی اش در فیس بوک با شکوه از این رفتار نوشت: با من به شیوه توهین آمیزی رفتار شد.او از فعالان فیس بوکی خواست با پرداختن به این موضوع، این رفتار را محکوم کنند
به گزارش حدیدنوز این زنان در کمپین هایی در شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک و توئیتر، عکس هایی از شنا با لباس را با عنوان "با حجابم شنا خواهم کرد" منتشر کردند.

در این کمپین به ممنوعیت شنای زنان محجبه در استخر هتل ها اعتراض شده است.

به تازگی یک زن محجبه در شهر الجدیده در شمال مراکش قصد داشت با لباس وارد استخر هتل شود اما مسؤولان هتل مانع از شنای این زن محجبه شدند.


اعتراض زنانه به ممنوعیت شنا با لباس

این اقدام باعث شد یکی از شاهدان با نماینده پارلمان تماس بگیرد و اعتراض خود را مطرح کند.

عبد العزيز أفتاتي نماینده پارلمان و عضو حزب حاکم ( حزب اسلامگرای عدالت و توسعه) در این باره گفت: به محض اطلاع از این موضوع، دیگر نمایندگان پارلمان را از این موضوع آگاه کردم. سپس با وزیر گردشگری نامه نگاری کردیم. از وزیر گردشگری خواستیم به طور جدی با این موضوع برخورد کند. از او خواستیم با مدیر هتل به دلیل تجاوز به آزادی های شخصی حاضران در هتل و این رفتار نژادپرستانه برخورد کند.

او همچنین درباره تکرار این رفتارها که به وجهه گردشگری و فرهنگی مراکش آسیب می زند ابراز نگرانی کرد.

اعتراض زنانه به ممنوعیت شنا با لباس

زنی که مسؤولان هتل مانع از شنای وی با لباس شده بودند نیز پس از این حادثه، در صفحه شخصی اش در فیس بوک با شکوه از این رفتار نوشت: با من به شیوه توهین آمیزی رفتار شد.

او از فعالان فیس بوکی خواست با پرداختن به این موضوع، این رفتار را محکوم کنند.
این زن معتقد است این رفتار مسؤولان هتل، نادیده گرفتن حقوق فردی و معتقدات دینی وی در یک کشور اسلامی است.

به دنبال این فراخوان، شمار زیادی از زنان، عکس هایی از خود با لباس شنا ویژه افراد محجبه را منتشر کردند. http://hadidnews.com/vdcgz39w.ak9z74prra.html
نام شما
آدرس ايميل شما