تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۹
مدیر مرکز حجاب ریحانةالنبی(س) کشور، گفت: اسلام‌ستیزی نتیجه هراس دشمن از جهانی شدن دین اسلام است.
به گزارش حدیدنیوز، حجت‌الاسلام محمدمهدی ابراهیم‌پور، در گفت‌و‌گو با ایسنا، افزود: حجاب نمادی برای شناختن مسلمانان در جهان است و غرب درصدد است با مقابله با مؤلفه‌های حجاب اسلامی مانع پیشرفت جلوه‌های اسلام ناب محمدی شود.

وی ادامه داد: فرانسه که خود را مدعی دموکراسی در دنیا می‌داند با حجاب‌ستیزی، اجرای صحیح و قانونی بند ۲۷ میثاق‌نامه بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی و ماده یک قانون اساسی فرانسه که به جد بر اصل برابری و عدم تبعیض نژادی تأکید دارد را به چالش کشیده است.

مدیر مرکز حجاب ریحانةالنبی(س) کشور افزود: حفظ احترام زن در چارچوب عفاف و حجاب یک اصل مهم است و رعایت ناهنجاری‌های اسلامی دومین اصل در این زمینه از نظر اسلام محسوب می‌شود.

ابراهیم‌پور رویکرد فطرتی زن به عفاف را دلیلی برای روی آوری برخی از زنان غربی به حجاب عنوان و تصریح کرد: زن به طور فطری از نگاه جنسیتی و ابزاری به خود نفرت دارد و دوست دارد هویت معنوی و اجتماعی خود را صیانت کند.

مدیر مرکز حجاب ریحانةالنبی(س) کشور در ادامه با تشریح فعالیت‌های کاربردی و علمی در حوزه عفاف و حجاب یادآور شد: مرکز حجاب ریحانةالنبی(س) طرح خوش حجابی را برای دختران سنین ۷ تا ۱۴ سال و نسیم عفاف را برای دختران مقطع سنی ۱۵ تا ۲۰ سال با نگاه کاربردی در سطح کشور برگزار می‌کند.

این مقام مسوول نگاه علمی را در مراکز دانشگاهی لازمه تأثیرگذاری طرح‌های کاربردی در حوزه عفاف و حجاب دانست و خاطرنشان کرد: زنده کردن گفتمان حجاب در دانشگاه‌ها با نگاه علمی ضروری است و برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی و طرح ضیافت اندیشه با محتوای توجه به موضوع عفاف و حجاب از طرح‌های کاربردی در همین راستا است که به‌طور جدی اجرای آن در مراکز دانشگاهی پیگیری می‌شود. http://hadidnews.com/vdcayinu.49nu015kk4.html
نام شما
آدرس ايميل شما