تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۱۶
آیت‌الله آملی لاریجانی حماسه بزرگ سیاسی ملت ایران و انتخابات ریاست جمهوری را موجب قطع شدن زبان معاندان و دشمنان و رسانه‌های حامی استکبار اعلام کرد و گفت: قوه قضاییه در عین تأکید بر استقلال آماده تعامل با دستگاه اجرایی کشور است.
به گزارش حدیدنیوز به نقل از اداره‌کل روابط‌ عمومی و تشریفات قوه قضاییه، آیت‌الله‌ ‌آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تبریک مجدد به حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی به عنوان منتخب ملت ایران گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری از چند ماه قبل از انتخابات با اطمینان از حضور همیشگی ملت در صحنه انتخابات به لزوم خلق حماسه سیاسی تأکید داشتند، این حماسه عظیم به بهترین شکل از سوی مردم بزرگ ایران شکل گرفت و اقتدار ایران اسلامی را در دنیا بالاتر برد.

رئیس قوه قضاییه با یادآوری هجمه تبلیغاتی و رسانه‌ای دشمنان انقلاب اسلامی، به سخنان وزیر امور خارجه آمریکا دو هفته پیش از برگزاری انتخابات ایران اشاره کرد و افزود: وزیر امور خارجه آمریکا دو هفته پیش از انتخابات در سخنانی مدعی شده بود که انتخابات در ایران آزاد نیست و قواعد دموکراسی در ایران رعایت نمی‌شود اما حماسه بزرگ سیاسی ایران و مشارکت همه جانبه مردم موجب حیرت آمریکا و تمام کشورهایی شد که چنین فکری داشتند و به واسطه رسانه‌های زنجیره‌ای و استکباری خود، این فکر را به ملت‌های جهان تحمیل می‌کردند.


آیت الله آملی لاریجانی حضور حماسی مردم در انتخابات را موجب شکست و نقش بر آب شدن تصورات باطل دشمنان ایران دانست و تأکید کرد: مقامات و رسانه‌های آمریکایی و دیگر کشورهای مدعی دموکراسی مجبور به اعتراف نسبت به استحکام پایه‌های مردمسالاری دینی در ایران شدند و حال به خوبی می‌توان دموکراسی جاری در ایران را با بسیاری از کشورهای منطقه و جهان مقایسه کرد که در آن مردم حق هیچگونه رأی و مشارکت در سرنوشت خود ندارند؛ اما استعمارگران ظالم و مدعی دموکراسی با معیارهای کاملاً دوگانه پشتیبان چنین کشورهایی هستند.

رئیس دستگاه قضا «اعتدال، عقلانیت و اخلاق» را شعارهایی کاملاً معقول و منطقی از سوی منتخب ملت توصیف و اظهار کرد: هم اکنون ظرفیتهای عظیمی به همراه شور و نشاط عمومی در کشور ایجاد شده که امیدواریم با وفاداری منتخب ملت به شعارهای مطرح شده، جمهوری اسلامی ایران را به سوی اهداف خود پیش ببرد.

آملی لاریجانی افزود: پس از خلق این حماسه بزرگ باید همه رقابتها به دوستی و رفاقت تبدیل شود چرا که اکنون زمان کار و تلاش است و به رئیس جمهور منتخب ملت اطمینان می‌دهیم که قوه قضاییه در عین تأکید بر استقلال کاری خود آماده تعامل کامل با دستگاه اجرایی کشور است.

رئیس دستگاه قضا در ادامه به فرا رسیدن هفته قوه قضاییه اشاره کرد و گفت: هفته قوه قضاییه فرصت بسیار مناسبی برای رساندن پیام دستگاه قضایی و شناساندن بهتر خدمات آن به مردم است و امیدواریم با حضور مسئولان قضایی در مجامع عمومی و رسانه ملی، مردم بیش از پیش با خدمات و زحمات این دستگاه پرتلاش آشنا شوند.

وی در ابتدای این جلسه با تبریک فرا رسیدن عید بزرگ نیمه شعبان به شرافت و عظمت ذاتی نیمه شعبان علاوه بر میلاد منجی آخر الزمان (عج) اشاره کرد و گفت: بزرگان اهل معنا بر اهمیت و شرافت ذاتی نیمه شعبان تأکید کرده و در روایاتی نیز نقل شده است که شب نیمه شعبان شب قدر است و در روایات دیگری فضایلی درباره این شب ذکر شده که از شب قدر کمتر نیست.

رئیس قوه قضاییه تأکید کرد: ائمه اطهار (ع) واسطه فیض الهی هستند و چه بدانیم و چه ندانیم در امور مادی و معنوی ما تاثیر دارند و امیدواریم تمام مؤمنان قدر این مسئله را بدانند و خود را نسبت به پذیرش دوستی و محبت و اطاعت از ائمه (ع) خاضع کنند.

آیت الله آملی لاریجانی ائمه اطهار (ع) و امام عصر (عج) را ملجأ حقیقی همه عوالم اعلام کرد و افزود: وجود با برکت حضرت بقیه‌الله الاعظم(ع) نور و روح مطلق خلقت الهی است و تمام شیعیان و مؤمنان باید راهی به وصول محبت این وجود با برکت و در نهایت قرب به حق تعالی پیدا کنند. http://hadidnews.com/vdccixqi.2bqim8laa2.html
نام شما
آدرس ايميل شما