کد مطلب : 36876
در سال حمايت از كالاي ايراني و با هدف كاهش وابستگي و جلوگيري ازخروج ارزصورت مي گيرد:‌
توسعه بومي سازي فن آوري طراحي و ساخت قالب و ابزار در صنعت خودرو
شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۰
توسعه بومي سازي فن آوري طراحي و ساخت قالب و ابزار در صنعت خودروي كشور با هدف كاهش وابستگي، ‌جلو گيري از خروج ارزو استفاده از توان و ظرفيت سازندگان داخلي در سال حمايت از كالاي ايراني ضروري است.
توسعه بومي سازي فن آوري طراحي و ساخت قالب و ابزار در صنعت خودرو
به گزارش حدیدنیوز به نقل از ايكوپرس منصور منصوري بيرجندي معاون طراحي مهندسي و ساخت شركت ساپكو در حاشيه ششمين نمايشگاه بين المللي قالب و ابزار و مواد اوليه با بيان اين مطلب گفت:  بومي سازي فن آوري درحوزه قالب و ابزار ازسه منظر طراحي و ساخت، اقتصادي و انتقال دانش فني و فناوري قابل بررسي است.

 
وي تداوم و ثبات توليد با كيفيت از طريق  نوسازي قالب ها، ايجاد زير ساخت هاي لازم جهت فرآيند صادرات قالب، ‌دست يابي به دانش فني طراحي و ساخت قالب هاي پيچيده مورد نياز گروه صنعتي ايران خودرو، صرفه اقتصادي سفارش قالب به قالب سازان داخلي، كاهش زمان و هزينه هاي ساخت و بهره برداري قطعه سازان از خدمات پس از فروش قالب سازان داخلي را از مهم ترين اهداف بومي سازي درحوزه قالب و ابزار عنوان كرد.

 
معاون طراحي مهندسي و ساخت شركت ساپكو با اشاره به اين كه خودروسازان مشتري اصلي صنعت قالب سازي هستند، خاطر نشان كرد: صنعت خودرو سازي سفارش دهنده بيش از 52درصد قالب و ابزار جهان است.

 
وي مهم ترين اهداف برگزاري ششمين نمايشگاه قالب و ابزار و مواد اوليه را ایجاد فرصت ارتباط نزدیک و دو سویه زنجيره تامين قطعات با قالب سازان داخلي و خارجي، ایجاد راهکارهای توسعه فن آوري طراحي و ساخت قالب و ابزار در راستای اقتصاد مقاومتی، عرضه توانمندي هاي قالب و ابزار سازان داخلي جهت تسهیل عبور قطعه سازان از مسیر بحرانی تحریم هاي ظالمانه و استفاده از فرصت توسعه صادرات قالب و ابزار با نفوذ در بازارهای جدید عنوان كرد.

Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: