کد مطلب : 32627
ربیعی: با تصویب شورای عالی کار
افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران قطعی است/ طرح مصوبه شورای‌عالی کار در هیأت دولت
سه شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۵
تصویب افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران در نشست‌های پایان سال شورای عالی کار به تصویب رسید و هم‌اکنون قانونی شدن آن مستلزم ابلاغ معاون اول رئیس‌جمهور است و در این خصوص ربیعی بر تصویب این رقم نظر مساعد دارد.
افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران قطعی است/ طرح مصوبه شورای‌عالی کار در هیأت دولت
 به گزارش خبرنگار حوزه اقتصادی حدیدنیوز، شورای عالی کار در نشست‌های پایانی سال گذشته تصویب کرد که از ابتدای سال 94 حق مسکن کارگران از 20 هزار تومان به 40 هزار تومان افزایش یابد.

 
براساس این گزارش با پیگیری نمایندگان کارگری، ربیعی وعده کرد که افزایش حق مسکن 40 هزار تومان از اولین ماه کاری تصویب شود به عبارت دیگر وزیر کار معتقد است هیأت دولت موضوع حق مسکن را تائید خواهد کرد.

 
به گزارش فارس، دستمزد کارگران در تمام سطوح شغلی از اولین ماه کاری سال 94 با افزایش 17 درصدی با توجه به ابلاغ مصوبه از سوی علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همراه خواهد بود و همچنین بن کارگری هم به 110 هزار تومان افزایش پیدا کرد.

 
حداقل دستمزد کارگری سال 94، 712 هزار و 425 تومان تعیین شد و در ادامه مزد روزانه 237475 ریال و حق اولاد 712425 ریال پرداخت می‌شود.

 
همچنین طبق مصوبه شورای عالی کار، پایه سنوات روزانه از 500 تومان به 1000 تومان در گروه یک و 1560 تومان در گروه 20 افزایش خواهد داشت که در مزد مبنا محاسبه می‌شود.

Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: