کد مطلب : 36370
لاریجانی: ایران کمک نظامی به یمن نکرده است
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۲
رئیس مجلس گفت: ما رفتارهای انجام شده برخی کشورها در یمن را غلط می‌دانیم اما موضوع کمک نظامی ایران به یمن نادرست است.
لاریجانی: ایران کمک نظامی به یمن نکرده است
به گزارش حدیدنیوز،  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست سه جانبه روسای اتحادیه بین‌المجالس اسلامی که عصر امروز در هتل اسپیناس تهران برگزار شد، اظهار داشت: ما به دنبال روابط برادرانه با همه کشورهای اسلامی هستیم و پای دوستی‌مان با کشورهای اسلامی می‌مانیم.

 
وی افزود: دوستی ما اینگونه نیست که اگر کشورهای دوست ما همچون سوریه و عراق روزی دچار مشکل شدند، رابطه ما با آنها دچار مشکل شود. دوستی ایران با کشورها به معنای واقعی است و ادعای نفوذ در این کشورها از سوی ایران توهمی بیش نیست.

 
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما کشوری نیستیم که اگر به کشوری کمک نظامی بدهیم ترسی از گفتن آن داشته باشیم، اظهار داشت: ما در بحث فلسطین با قاطعیت اعلام کردیم که به این کشور کمک می‌کنیم. ما رفتارهای انجام شده برخی کشورها در یمن را غلط می‌دانیم اما موضوع کمک نظامی ایران به یمن نادرست است.

 
رئیس مجلس گفت: علی‌رغم اینکه آمریکا می‌خواست موضوع فلسطین به فراموشی سپرده شود ولی اقدام اخیر آنها نتیجه عکس داد و تمرکز دنیای اسلام دوباره معطوف به  آرمان فلسطین شد.

 
وی با بیان اینکه ما در سه دهه اخیر با پدیده شومی به نام تروریست در خاورمیانه و حتی خارج از خاورمیانه مواجه بودیم گفت: تروریست در این سه دهه هم از نظر کیفیت و هم کمی  گسترش پیدا کرده است.

 
لاریجانی افزود: گسترش تروریسم بدون حمایت کشورهای بزرگ دنیا و برخی کشورهای منطقه امکان پذیر نیست و به گفته یکی از مسئولان عراقی که به ایران سفر کرده بود داعش 27 میلیارد دلار تسلیحات نظامی در اختیار داشت که این حجم تسلیحات نظامی بدون حمایت کشورهای دنیا نمی‌تواند در اختیار گروه‌های تروریستی قرار گیرد.

 
رئیس مجلس با اشاره به ناامنی سال های گذشته در عراق و سوریه گفت: در سوریه به بهانه ادعای دموکراتیک نبودن نظام این کشور، مردم سوریه را چندین سال درگیر تروریسم کردند. همچنین در عراق نیز که به گفته آنها دارای حکومت مردمی و دموکراتیک بود چندین سال تروریسم حکمفرما شد و چند استان این کشور را به تصرف خود در آورد.

 
وی با بیان اینکه مسئولین رژیم صهیونیستی به صراحت اعلام کرده‌اند که ما باید از داعش حمایت کنیم تا این گروه به کشتار مسلمانان ادامه دهند، گفت: بنابراین داعش و رژیم صهیونیستی دو روی یک سکه هستند البته بنده نمی‌گویم که تروریسم به طور کامل نابود شده است اما همان داعش ضربه سنگینی از جبهه مقاومت خورده است.

 
رئیس مجلس افزود: وقتی که دولت و ملت عراق موضوع داعش و کردستان را حل کردند آمریکا ماجراجویی خود در منطقه را در فلسطین دنبال کرد. تمام هدف آمریکا از این اقدامات این بود که بتواند آرمان فلسطین را نابود کنند و اسرائیل را هرچه قدرتمندتر در منطقه تثبیت کند.

 
لاریجانی با اشاره به آشکار شدن روابط میان عربستان و رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: برخی کشورهای اسلامی احساس می‌کنند اگر روابط خود با رژیم صهیونیستی را افزایش دهند و شرایط بهتری برای آنها در منطقه اتفاق می افتد. این رویکرد آنها هم به اسلام و هم به خود آنها ضربه خواهد زد و ما دوست نداریم به هیچ یک از کشورهای اسلامی ضربه‌ای وارد شود. اگر کشورهای اسلامی و عربی از خود غیرت نشان دهند آمریکا به خود اجازه این اقدامات را نمی‌دهد.

 
وی افزود: تصور رژیم صهیونیستی و آمریکا از اقدامات اخیر در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی این است که سر و صداها در کشورهای اسلامی پس از مدتی خاموش شده و آنها می‌توانند تئوری های خود در منطقه را عملی کنند.

منبع: تسنیم

Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: