کد مطلب : 10440
جعفری: سپاه به تعهد خود عمل کرد
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۴۱
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ساخت بیش از ۷ هزار واحد دامی در مناطق زلزله‌زده بر عهده سپاه پاسداران گذاشته شده بود که امروز تحویل مردم شد و سپاه به تعهد خود عمل کرد.
به گزارش حدیدنیوز به نقل از فارس، سردار سرلشگر محمدعلی جعفری پیش از ظهر امروز در حاشیه تحویل واحدهای مسکونی بازسازی شده زلزله بیست و یکم مرداد اهر و ورزقان در روستای « آقا علیلو» در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه نمی‌گذاریم تعهداتمان در فصل سرما در زمین بماند، اظهار کرد: بسیج بازسازی دو هزار واحد مسکونی و ۷ هزار واحد دامی در مناطق زلزله‌زده را متقبل شده بود.

وی افزود: با تلاش شبانه‌روزی بسیجیان و سپاهیان امروز ۷۷۲ واحد مسکونی بازسازی شده، تحویل مردم می‌شود.

سردار سرلشگر جعفری خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم مابقی تعهدات سپاه و بسیج را تا یک ماه آینده به پایان برسانیم.

وی با اشاره به تخریب ۱۲ هزار واحد دامی مناطق زلزله‌زده ارسباران اظهار کرد: ساخت بیش از ۷ هزار واحد دامی بر عهده سپاه پاسداران گذاشته شده بود که با تلاش شبانه‌روزی تمام این تعهدات در این زمینه یعنی ۷ هزار واحد چند منظوره (نگهداری دامی، انبارداری و اسکان اضطراری) آماده بهره‌برداری شده و تحویل مردم این منطقه می‌شود.

سردار سرلشگر جعفری با بیان اینکه دغدغه اصلی سپاه و بسیج رفع مشکلات مردم مناطق زلزله زده است، تاکید کرد: همان طوری که بسیج و سپاه از نخستین ساعات زلزله در کنار مردم بوده‌اند تا پایان بازسازی و رفع مشکلات آنان نیز در کنار مردم خواهند ماند.

وی با بیان اینکه روستاهای آسیب‌دیده در زلزله‌ ارسباران جزو روستاهای محروم هستند، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون فضایی برای محرومیت‌زدایی منطقه به وجود آمده و باید با ایجاد زیرساخت‌های لازم موجب توسعه و پیشرفت این منطقه شویم.

سردار سرلشگر جعفری اضافه کرد: کارهای انجام شده نشان از توانمندی‌های بسیج سازندگی و قرارگاه سازندگی و بنیاد تعاون سپاه دارد.

وی حرکت بسیج در جریان بازسازی ارسباران را شتابان توصیف کرد و گفت: این حرکت با بسیج امکانات انجام شده و جزو تجربیات خاص بسیج و مردم بوده و نشان دهنده رابطه عشق و دلدادگی بین بسیج و مردم است.

سردار سرلشگر جعفری ادامه داد: آنچه که در این زلزله مهم است حس همدوستی و نوع دوستی بود که از اسلام آموختیم و این نوع حرکت و انسجام را دشمن باید مشاهده کند و دیگر کشورها هم از جمهوری اسلامی ایران الگو بگیرند.

صبح امروز سردار سرلشگر پاسدار محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با حضور در مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی طی مراسم مستقلی، تعداد ۷۷۲ واحد مسکونی و ۷ هزار واحد دامی آماده شده توسط سپاه به مردم شهرهای ورزقان، هریس، اهر و روستاهای تابعه تحویل شد.

Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: