کد مطلب : 33363
واکنش نمایندگان به اظهارات روحانی در خصوص نفوذ
شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۸
در هفته جاری سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چند تن از اعضای شبکه نفوذی همکار با دولت‌های متخاصم غربی از آمریکا و انگلیس را که در فضای مجازی و مطبوعات کشور فعال بوده‌اند، بازداشت کرد. این اقدام پس از ماه‌ها رصد مستمر اطلاعاتی و اشراف همه‌جانبه به ابعاد فعالیت‌های این شبکه انجام شده است.
واکنش نمایندگان به اظهارات روحانی در خصوص نفوذ
به گزارش حدید نیوز، حسن روحانی رئیس جمهور روز چهارشنبه و در جلسه هیات دولت به انتقاد از استفاده از واژه نفوذ برای بازداشت افراد پرداخت و با بیان اینکه نباید عده ای با کلمه "نفوذ" بازی کنند، گفت: نباید خدای ناکرده برخی بخواهند از این کلمات و واژگان سوء استفاده کنند و اینطور نباشد که از این پس با هر کس که مخالف هستیم، بخواهیم او را به نحوی متهم کرده و گروهی را به حاشیه برانیم. تاریخ و تجربه این ملت، نشان داده که اینگونه اقدامات تأثیری معکوس خواهد داشت. مردم به درستی معنای نفوذ، استکبار و تاریخ و نحوه رفتار نادرست آمریکا با این کشور و ملت را می‌دانند و منافع ملی و آینده کشور را به خوبی تشخیص می‌دهند. باید به طور واقعی و جدی با هر گونه نفوذ بیگانگان مبارزه کنیم و نباید عده ای با کلمه "نفوذ" بازی کنند.

این اظهارات روحانی با انتقادات برخی از نمایندگان روبرو شده است.


خبرنگار ما از زبان برخی از نمایندگان شنیده که روحانی نباید چنین اظهاراتی بیان می کرد و بلکه باید از سازمان اطلاعات سپاه برای دستگیری این افراد تقدیر و تشکر می کرد.

با توجه به تعطیلی مجلس در هفته آینده نمایندگان تصمیم دارند تا نظرات خود را در خصوص بازداشت افراد نفوذی وابسته به آمریکا و انگلیس از طریق رسانه ها اعلام کنند.

خبرنگار ما مطلع شد که بعد از بازگشایی مجلس در اواخر آبان ماه نمایندگان دیدگاههای خود را در این زمینه در صحن مجلس بیان خواهند کرد.

این افراد که توسط اطلاعات سپاه بازداشت شدند چه کسانی هستند؟

۱) عیسی سحرخیز

ازچهره‌های فعال سیاسی و مطبوعاتی که در دوران سیدمحمد خاتمی مدتی مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بود.

۲) احسان مازندرانی

روزنامه نگار و مدیر مسئول روزنامه فرهیختگان

۳) سامان صفرزایی

خبرنگار ماهنامه اندیشه پویا

۴) آفرین چیت‌ساز

روزنامه نگار ستون نویس روزنامه ایران که روابط نزدیکی با دولت و ظریف دارد

۵) نذار زاکا

شهروند آمریکایی لبنانی تبار که به دعوت شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور برای شرکت در همایش بین المللی نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار به ایران آمده بود.

Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: