کد مطلب : 3869
اتفاقات هفت روز ورزش/
صعود والیبال و سقوط فوتبال
۱۸ مدال ورزشکاران ایران برای کاروان دلوار
پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۰۷
صعود والیبال و سقوط فوتبال
در این هفت روز ورزش هیچ اتفاق و رویدادی به اندازه عملکرد ورزشکاران جانباز و معلول ایران در بازی‌های پارالمپیک لندن مهم نبود که در هفته ابتدایی این بازی‌ها کاروان "دلوار" کشورمان را صاحب ۸ مدال طلا،۵ نقره و ۵ برنز کرد. 

به گزارش حدیدنیوز، جمعه شب گذشته با برگزاری مراسم افتتاحیه، چهاردهمین دوره بازی‎های پارالمپیک به طور رسمی به میزبانی لندن آغاز شد تا پیگیری این بازی‎ها و رقابت ورزشکاران کاروان ایران، دیگر رویدادها و اتفاقات ورزشی کشورمان را در سایه خود قرار دهد.

در هفته رو به پایان تیم ملی والیبال به مرحله نهایی رقابت‎های زیرگروه لیگ جهانی صعود کرد. فدراسیون‌های جهانی دوچرخه سواری و قایقرانی ضمن تاکید بر تعلیق فدراسیون‎های این دو رشته در ایران اعلام کردند که روسای جدید آنها را به رسمیت نمی‎شناسند.

در شبی که فوتبال ایران با ۶ پله سقوط در رده بندی جهانی مواجه شد، تیم ملی هم در دیداری دوستانه برابر تیم ملی اردن متوقف شد و فرنگی کاران هم با یک مدال نقره و دو برنز به کار خود در مسابقات کشتی قهرمانی جهان پایان دادند اما هیچ یک از این رویدادها به اندازه درخشش ورزشکاران ایران در هفته ابتدایی بازی‌های پارالمپیک به چشم نیامد.

در این هفت روز ورزش کاروان ورزش ایران که با نام "دلوار" در بازی‎های پارالمپیک لندن شرکت کرده است خیلی زود به اولین مدال این بازی‎ها دست یافت و خیلی زود تعداد آنها را دو رقمی کرد و به مرز ۲۰ مدال رساند. کاروان ایران تاکنون صاحب ۱۸ مدال پارالمپیک لندن شامل ۸ طلا، ۵ نقره و ۵ برنز شده است.

مهمترین اتفاقات و رویدادهای مهم ورزشی در هفته رو به پایان عبارت است از:

آغاز به کار کاروان "دلوار" با شکست
سعید رحمتی اولین ورزشکار ایران بود که رقابت‏‎های خود را در بازی‎های پارالمپیک آغاز کرد. این جودوکار وزن ۶۶- کیلوگرم کشورمان پنجشنبه گذشته در نخستین مبارزه با ضربه فنی مغلوب "مارکوس فالکون" از مالزی شد. شکست حریف وی در مرحله یک چهارم نهایی برابر نماینده اسپانیا باعث حذف رحمتی شد.

تنها پینگ پنگ باز ایران حذف شد
تنها نماینده تنیس روی میز ایران در بازی‏های پارالمپیک لندن که در کلاس ۲ گروه A قرار داشت، پنجشنبه گذشته در مصاف با "کیم کیم" از کره جنوبی باخت. حسن جانفشان در دومین دیدار مقابل "هانس ریوپ" از اتریش به برتری رسید اما از صعود به مراحل بالاتر بازماند.

حذف شناگر ایران در دو روز متوالی
شاهین ایزدیار، تنها شناگر ایران در بازی‎های پارالمپیک لندن پنجشنبه گذشته در ماده SM۱۰ مختلط انفرادی با زمان ۲:۲۸:۵۱ دقیقه هفتم شد و از صعود به مرحله فینال بازماند. شاهین ایزدیار جمعه گذشته هم در ماده ۵۰ متر آزاد کلاس S۱۰ با زمان ۲۵:۹۷ ثانیه در گروه خود پنجم شد و شانس حضور در فینال را از دست داد. 

ساره جوانمردی اولین مدال‌آور ایران در بازی‌های پارالمپیک لندن

عنوان ششم مسابقات وزنه برداری برابر امیر جعفری
امیر جعفری، وزنه بردار دسته ۵۶- کیلوگرم ایران جمعه گذشته در آغاز مسابقات وزنه برداری و در حرکت نخست وزنه ۱۷۳ کیلوگرم را بالای سر برد اما در حرکت‌های دوم و سوم موفق به مهار وزنه‌های ۱۸۲ و ۱۸۶ کیلوگرمی نشد و با کسب عنوان ششمی به کار خود در پارالمپیک لندن پایان داد.

شنانی در آستانه کسب مدال برنز حذف شد
محمدعلی شنانی، جودوکار وزن ۷۳- کیلوگرم کشورمان جمعه گذشته نخستین مبارزه خود در بازی‌های پارالمپیک را مقابل "دیمیتری سولووی" از اوکراین برگزار کرد و باخت. او در گروه بازنده‌ها مقابل "مارک پاول" بریتانیایی به برتری رسید و به مرحله بعد صعود کرد تا بخت کسب مدال برنز باشد اما در مبارزه با نماینده ژاپن به نام "هیدکاتسو تاکاشی" شکست خورد و از شانس کسب مدال برنز بازماند. شنانی با عنوان هفتمی به کار خود پایان داد.

جوانمردی به اولین مدال رسید و محمودی ششم شد
ساره جوانمردی اولین ورزشکار ایران بود که در بازی‏های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن موفق به کسب مدال شد. جوانمردی جمعه گذشته در رقابت‏های تفنگ بادی ۱۰ متر زنان کلاس SH۱ بانوان با مجموع امتیاز ۴۶۹ به مدال برنز رسید. در همین روز عالیه محمودی، دیگر تیرانداز ایرانی حاضر در مسابقات تفنگ بادی ۱۰ متر زنان با ۴۶۷.۱ امتیاز مجموع در رده ششم قرار گرفت.

حذف اولین جودوکار پیروز
سیدامیر نتاج اولین جودوکار ایران بود که در بازی‌های پارالمپیک به پیروزی دست یافت. او شنبه گذشته در نخستین مبارزه مقابل "یاسین سیمسیلر" از ترکیه به برتری رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کرد. نتاج در این مرحله مقابل "خوزه افرون" آرژانتینی تن به شکست داد به گروه بازنده‌ها رفت اما در این گروه هم نتیجه مبارزه با "آناتولی شوچنکو"ی روس را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت و در نهایت هفتم شد.

عساکره در یکقدمی برنز پنجم شد
در وزن ۹۰ کیلوگرم مسابقات جودو بازی‌های پارالمپیک، هانی عساکره شنبه گذشته پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل "اولگ" شکست خورد و به گروه بازنده‌ها رفت. در این گروه عساکره ابتدا "گونزالس" از مکزیک و سپس "گانبات داشتسرن" از مغولستان را شکست داد اما در پیکار برای کسب مدال برنز مقابل "لنچیا" از آرژانتین شکست خورد و شانس کسب نشان برنز را از دست داد و به مقابل پنجم پارالمپیک لندن بسنده کرد.

حذف شهابی‌پور توسط یک ایرانی
رهام شهابی‌پور نماینده ایران در رقابت‏های ریکرو انفرادی ایستاده شنبه گذشته در مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات مقابل هموطن خود یعنی ابراهیم رنجبر شکست خورد و از دور رقابت‎ها کنار رفت. شهابی‌پور با غلبه بر "اوزور اوزگن" از ترکیه به این مرحله رسیده بود. 

 

جلیل باقری اولین مدال طلای ایران را به گردن آویخت
جلیل باقری شنبه گذشته در رقابت‌های پرتاب وزنه بازی‌های پارالمپیک لندن با ثبت رکورد ۱۱ متر و ۶۳ سانتیمتر عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد و صاحب اولین مدال طلای کاروان ایران در این بازی‏ها شد. این دومین مدال ایران در این بازی‏ها بود.

علیزاده در مسابقات جودو پنجم شد
حامد عیزاده در مسابقات جودو وزن ۱۰۰- کیلوگرم شنبه گذشته پس از استراحت در دور نخست مقابل "الیور" آلمانی به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد اما در این مرحله نتیجه مبارزه با "چول گئون" از کره جنوبی را واگذار کرد و به گروه بازنده‌ها رفت. علیزاده در این گروه نتیجه را به "تنورو" از برزیل واگذار کرد و شانس کسب مدال برنز را از دست داد و در نهایت پنجم شد. 

جلیل باقری در مسابقات پرتاب وزنه بازی‏های پارالمپیک صاحب مدال طلا شد

نادر مرادی در مسابقات وزنه برداری طلا گرفت
نادر مرادی، وزنه بردار دسته ۶۰ کیلوگرم ایران در بازی‌های پارالمپیک شنبه گذشته با بالای سر بردن وزنه ۱۹۶ کیلوگرمی به مدال طلای این بازی‎ها رسید. مرادی در حرکات اول و دوم وزنه‌های ۱۹۲ و ۱۹۶ را مهار کرد اما در حرکت سوم در پرس وزنه ۲۰۳ کیلوگرمی ناکام ماند.

حذف تنیسور ایران در آغاز راه
در چارچوب رقابت‎های تنیس با ویلچر بازی‎های پارالمپیک لندن شنبه گذشته حسین ممی‌پور در جدول ۶۴ نفره مقابل "جاروسیچ" شکست خورد و از صعود به جدول ۳۲ نفره بازماند.

عنوان پنجمی ندری در رقابت‌های جودو
حمزه ندری شنبه گذشته در مسابقات جودو وزن ۱۰۰+ کیلوگرم بازی‌های پارالمپیک لندن پس از استراحت در دور نخست مقابل حریفی از برزیل به نام "سیلوا" شکست خورد و به گروه بازنده‌ها رفت. ندری در گروه بازنده‌ها مقابل حریفی از کره جنوبی به برتری رسید تا امیدوار به کسب مدال برنز پارالمپیک شود اما او در سومین مبارزه مقابل "دومینگوئز" از کوبا نتیجه را واگذار کرد و از کسب مدال برنز بازماند و در رده پنجم قرار گرفت.

حذف سه کماندار در یک روز
سه نماینده ایران در رقابت‎های ریکرو انفرادی ایستاده انفرادی زنان و مردان شنبه گذشته بدون کسب مدال و عنوان به کار خود خاتمه دادند. در بخش مردان امین علیخانی نژاد پس از عنوان هجدهم در مرحله مقدماتی و صعود به مرحله یک شانزدهم نهایی در مصاف با حریف کره‏ای خود شکست خورد و از صعود به مرحله بالاتر بازماند. در بخش بانوان نیز زهرا جوانمرد پس از صعود به مرحله یک شانزدهم نهایی در مصاف با حریفی از بریتانیا متحمل شکست شد و شانس راهیابی به مرحله یک هشتم نهایی را از دست داد. در این رقابت‌ها همچنین راضیه شیرمحمدی در مرحله یک هشتم نهایی مقابل حریفی از سوئیس مغلوب شد و از دور رقابت‎ها کنار رفت.

رکابزن ایران هجدهم شد
در رقابت‌های دوچرخه سواری بازی‎های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن و در ماده پیست یک کیلومتر C۴-C۵ شنبه گذشته بهمن گلبارنژاد، تنها نماینده دوچرخه سواری ایران با ثبت زمان یک دقیقه و ۱۴ ثانیه و ۲۴۵ صدم ثانیه در رده هجدهم قرار گرفت. 

پرچمدار کاروان ایران در بازی‎های پارالمپیک لندن به مدال نقره مسابقات پرتاب نیزه دست یافت 

 


کسب سومین مدال طلا توسط محسن کائیدی
شنبه گذشته کاروان ایران در بازی‏های پارالمپیک لندن صاحب سه مدال طلا شد. بعد از جلیل باقری (پرتاب وزنه) و نادر مرادی (وزنه برداری)، محسن کائیدی در رقابت‏های پرتاب نیزه کلاس ۳۴/۳۳ F با پرتابی به میزان ۳۸ متر و ۳۰ سانتیمتر به مدال طلا دست یافت.

کرم‌زاده به مدال نقره پرتاب دیسک دست یافت
اولین مدال نقره کاروان ایران در بازی‌های پارالمپیک یکشنبه گذشته توسط مهرداد کرم‌زاده در رقابت‏های پرتاب دیسک بدست آمد. کرم‌زاده در این بخش از مسابقات با رکورد ۴۴ متر و ۶۲ سانتیمتر در رده دوم قرار گرفت. مدال نقره کرم‌زاده پنجمین مدال کاروان ایران بود.

رستمی صاحب مدال نقره مسابقات وزنه برداری شد
یکشنبه گذشته در رقابت‏های وزنه برداری دسته ۶۷.۵ کیلوگرم بازی‏های پارالمپیک نماینده ایران به مدال نقره دست یافت تا کاروان کشورمان صاحب ششمین مدال شود. روح الله رستمی نماینده ایران در این دسته بود که در اولین حرکت خود وزنه ۲۰۵ کیلوگرمی را مهار کرد و در حرکت دوم نیز ۲۰۸ کیلوگرم را بالای سر برد. رستمی برای حرکت سوم خود وزنه ۲۱۹ کیلوگرم را انتخاب کرد اما در مهار این وزنه ناکام ماند تا با همان وزنه دوم عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره را از آن خود کند.

تیم ملی والیبال در یک قدمی لیگ جهانی
تیم ملی والیبال ایران یکشنبه شب گذشته با پیروزی در گیم نخست دیدار برابر مصر به مرحله نهایی رقابت‏های گزینشی لیگ جهانی صعود کرد. تیم ملی والیبال در نخستین دیدار برابر مصر که جمعه شب گذشته برگزار شد به برتری ۳ بر صفر دست یافت به همین دلیل با پیروزی در گیم نخست دیدار دوم مقابل این تیم، کار را برای صعود به مرحله نهایی مسابقات تمام کرد. دیدار دوم تیم ملی والیبال برابر مصر ۳ بر یک به سود شاگردان "خولیو ولاسکو" به پایان رسید. آنها ۱۷ و ۱۹ شهریورماه در تهران میزبان ژاپن هستند تا در صورت پیروزی در مجموع دیدار برای نخستین بار وارد لیگ جهانی شوند. 

روح الله رستمی دارنده مدال نقره مسابقات وزنه برداری بازی‏های پارالمپیک

رنجبر از دستیابی به مدال بازماند
کماندار ایران در رقابت‏های ریکرو ایستاده انفرادی مردان بازی‏های پارالمپیک دوشنبه گذشته نتیجه دیدار خود مقابل "هوی لوی تسنگ" نماینده چین تایپه در مرحله رده بندی این مسابقات را واگذار کرد و از دستیابی به مدال برنز بازماند. ابراهیم رنجبر نماینده ایران در این بخش بود که پس از صعود به مرحله حذفی، رهام شهابی‌پور دیگر نماینده ایران را در مرحله یک چهارم شکست داد و به نیمه نهایی رسید. البته رنجبر در مرحله نیمه نهایی مقابل نماینده مالزی شکست خورد و از صعود به فینال بازماند.

علی حسینی طلایی شد
چهارمین مدال طلای ایران و هفتمین مدال کاروان "دلوار" در بازی های پارالمپیک لندن توسط علی حسینی در رقابت‌های وزنه برداری دسته ۷۵- کیلوگرم بدست آمد. این وزنه بردار دوشنبه گذشته با مهار وزنه ۲۲۵ کیلوگرم به مدال طلا دست پیدا کرد.

تعلیق فدراسیون دوچرخه سواری
دو هفته پیش مجمع انتخاباتی فدراسیون قایقرانی برگزار شد که طی آن خسرو قمری به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد این در حالی است که فدراسیون جهانی دوچرخه سواری هنوز قمری را به رسمیت نشناخته و همچنان علی زنگی آبادی را به عنوان رئیس فدراسیون ایران می شناسد.همچنین دوشنبه گذشته مشخص شد که فدراسیون دوچرخه سواری ایران در تعلیق است، چراکه در سایت فدراسیون جهانی مقابل نام ایران ستاره قرمز رنگی درج شده که بیانگر دخالت دولت و تعلیق است.

اسبقیان را به رسمیت نمی‎شناسند
دو هفته پیش مجمع انتخاباتی فدراسیون قایقرانی شروین اسبقیان را به عنوان رئیس چهار سال آینده این فدراسیون معرفی کرد اما فدراسیون جهانی قایقرانی همچنان احمد دنیامالی را به عنوان رئیس فدراسیون ایران به رسمیت می‏شناسد. دوشنبه گذشته مشخص شد که تنها سایت فدراسیون جهانی روئینگ "اسبقیان" را به رسمیت شناخته است و فدراسیون‌های جهانی "سیلیگ" و "کانوئینگ" هنوز دنیامالی را به عنوان رئیس قایقرانی ایران می‏شناسند.

زهرا نعمتی بعد از رکوردشکنی طلا گرفت
هشتمین مدال کاروان ورزش ایران در بازی‏های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن سه شنبه گذشته توسط زهرا نعمتی و در رقابت‏های ریکرو انفرادی ایستاده زنان بدست آمد. نعمتی که با شکست دادن "ورونیکا" ایتالیایی فینالیست شد، در این مرحله مقابل دیگر نماینده ایتالیا به نام "میجنو" به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد. نعمتی پنجشنبه گذشته پنجشنبه و در مرحله مقدماتی رقابت‌های تیروکمان ضمن قرار گرفتن در جایگاه نخست، رکورد پارالمپیک را هم بهبود بخشیده بود. 

تیم ملی والیبال با از پیش روبرداشتن مصر به مرحله نهایی مسابقات زیرگروه لیگ جهانی صعود کرد

مدال نقره مسابقات پرتاب نیزه به جوکار رسید
پرتابگر نیزه ایران در بازی‎های پارالمپیک لندن سه شنبه گذشته موفق به کسب مدال نقره شد و نهمین مدال را برای کاروان ورزش کشورمان به ارمغان آورد. عبدالرضا جوکار که پرچمدار ایران در بازی‏های پارالمپیک بود، در این بخش از مسابقات با ثبت رکورد ۲۰ متر و ۷۲ سانتیمتر در رده دوم قرار گرفت.

فرزین مدال‎های کاروان ایران را دو رقمی کرد
سه شنبه گذشته مجید فرزین، وزنه بردار دسته ۸۲.۵ کیلوگرم ایران با دستیابی به مدال طلای مسابقات وزنه برداری بازی‎های پارالمپیک لندن، مجموع مدال‌های کاروان کشورمان را در این بازی‌ها دو رقمی کرد. فرزین در این رقابت با مهار وزنه ۲۳۷ کیلوگرمی عنوان نخست و مدال طلا را به خود اختصاص داد. این وزنه بردار ۲۸ ساله ابتدا وزنه ۲۳۳ کیلوگرمی را پرس کرد و در حرکت دوم موفق به مهار وزنه ۲۳۵ کیلوگرمی شد.

عنوان چهارمی صلحی‌پور در مسابقات وزنه برداری پارالمپیک
حامد صلحی‌پور نماینده ایران در رقابت‎های وزنه برداری دسته ۹۰ کیلوگرم بازی‏های پارالمپیک لندن، سه شنبه گذشته به عنوان چهارم این بازی‏ها بسنده کرد. حامد صلحی‌پور در نخستین حرکت خود وزنه ۲۱۷ کیلوگرمی را مهار کرد، در دومین حرکتش وزنه ۲۲۵ کیلوگرمی را پرس کرد و در سومین حرکت خود از پس مهار وزنه ۲۳۲ کیلوگرمی برنیامد.

دونده معلول ایران صاحب مدال طلا شد
سه شنبه گذشته پیمان نصیری، دونده ایران در مسابقات دوی ۱۵۰۰ متر بازی‌های پارالمپیک با با حدنصاب ۳ دقیقه و ۵۸ ثانیه و ۴۹ صدم ثانیه قهرمان شد و به مدال طلا دست یافت. مدال نصیری هفتمین مدال و یازدهمین مدال کاروان ایران بود که در بازی های پارالمپیک به دست آمد.

دومین مدال کائیدی در روز ناکامی آب باریکی
آخرین مدال کاروان ایران در روز ششم بازی‎های پارالمپیک لندن سه شنبه گذشته توسط محسن کائیدی در رقابت‏های پرتاب وزنه بدست آمد. کائیدی که پیش از این در رقابت‎های پرتاب نیزه مدال طلا گرفته بود، سه شنبه گذشته در رقابت‎های پرتاب وزنه با رکورد ۱۲ متر و ۹۴ سانتیمتر در رده دوم قرار گرفت. سلمان آب باریکی دیگر نماینده ایران در این بخش از مسابقات بود که پس از خطا در سه پرتاب ابتدایی خود از دور مسابقات کنار رفت.

تیم فوتبال پنج نفره از صعود به نیمه نهایی بازماند
سه شنبه گذشته و در آخرین روز مرحله مقدماتی مسابقات فوتبال پنج نفره بازی‌های پارالمپیک، تیم ایران در مصاف با بریتانیا به پیروزی دست یافت اما به خاطر شکست در دو بازی گذشته برابر آرژانتین و اسپانیا در رده سوم گروه A قرار گرفت و از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند. این تیم امروز پنجشنبه برای تعیین رده بندی تیم‏های پنجم تا هشتم مسابقات فوتبال پنج نفره پارالمپیک لندن به مصاف ترکیه می‌رود.

صعود تیم فوتبال هفت نفره بدون طلسم شکنی
تیم فوتبال هفت نفره ایران چهارشنبه گذشته در پایان مرحله مقدماتی این مسابقات به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. این تیم پس از پیروزی برابر هلند و آرژانتین در روز پایانی مرحله مقدماتی و در دیدار با روسیه باخت و به عنوان تیم دوم گروه A راهی مرحله نیمه نهایی شد. 

زهرا نعمتی در رقابت‎های ریکرو ایستاده انفرادی زنان بازی‎های پارالمپیک مدال طلا گرفت

هاجر تکتاز در رده پنجم قرار گرفت
پرتابگر ایران در رقابت‏های پرتاب وزنه بانوان بازی‏های پارالمپیک لندن با کسب جایگاه پنجم به کار خود در این بخش از رقابت‏ها پایان داد. تکتاز چهارشنبه گذشته با ثبت رکورد ۸ متر و ۸۵ سانتیمتر به این عنوان دست یافت.

تیم "ب" والیبال در کاپ آسیا به نیمه نهایی رسید
تیم "ب" والیبال ایران چهارشنبه گذشته در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات کاپ آسیا مقابل میانمار به برتری ۳ بر صفر دست یافت و به مرحله نیمه نهایی این رقابت‎ها صعود کرد. این تیم با شکست دادن چین، هند و استرالیا در مرحله مقدماتی و صدرنشینی گروه B دیدار این مرحله را برگزار کرد. شاگردان وکیلی امروز پنجشنبه در مرحله نیمه نهایی به مصاف هند می‌روند.

فوتبال ایران ۶ پله سقوط کرد
رده بندی جدید تیم‌های فوتبال جهان چهارشنبه گذشته اعلام شد که براساس آن فوتبال ایران با ۶ پله سقوط و مجموع ۵۷۳ امتیاز در رده پنجاه و چهارم قرار گرفت. بر اساس این رده بندی ایران در آسیا بعد از ژاپن، استرالیا و کره جنوبی در رده چهارم قرار گرفته است. در رده بندی جدید فدراسیون جهانی فوتبال اسپانیا با ۱۶۱۷ امتیاز صدرنشین است.

تیم ریکرو مردان حذف شد
چهارشنبه گذشته در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات ریکرو تیمی مردان بازی‎های پارالمپیک، تیم ایران در مصاف با کره جنوبی شکست خورد و از صعود به جمع چهار تیم برتر این رقابت‎ها بازماند.

حردانی صاحب مدال برنز شد
اولین مدال کاروان ایران در روز هفتم بازی‎های پارالمپیک لندن توسط جواد حردانی در رقابت‎های پرتاب وزنه بدست آمد. جواد حردانی نماینده ایران در این بخش از مسابقات بود که با ثبت رکورد ۱۵ متر و ۴۳ سانتیمتر در رده سوم قرار گرفت و به مدال برنز دست یافت.

یک مدال نقره و دو برنز فرنگی کاران درجهان
مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان چهارشنبه گذشته در تایلند به پایان رسید. در این دوره از رقابت‌ها تیم ایران با عملکردی دور از انتظار تنها با کسب یک مدال نقره رامین طاهری و دو مدال برنز مهدی زیدوند و پیام بویری به کار خود پایان داد.

مدال برنز برای صادق‌زاده
در ادامه مسابقات وزنه برداری بازی‎های پارالمپیک و در دسته ۱۰۰ کیلوگرم، علی صادق‌زاده صاحب مدال برنز شد. صادق‌زاده چهارشنبه گذشته در نخستین حرکت خود وزنه ۲۳۱ کیلوگرمی را مهار کرد، سپس موفق به مهار وزنه ۲۳۵ کیلوگرمی شد اما در مهار وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی ناکام ماند و به مدال برنز پارالمپیک لندن بسنده کرد.

مدال برنز پرتاب دیسک به علی محمدیاری رسید
پرتابگر ایران در رقابت‏های پرتاب دیسک مردان بازی‎های پارالمپیک لندن در کلاس F۵۴/۵۵/۵۶ صاحب مدال برنز شد. علی محمدیاری نماینده ایران در این بخش از مسابقات بود که چهارشنبه گذشته با رکورد ۴۱ متر و ۹۱ سانتی متر در رده سوم قرار گرفت.

کمانداران زن صاحب چهارمین مدال برنز ایران در روز هفتم شدند
تیم ریکرو بانوان معلول ایران در روز هفتم بازی‎های پارالمپیک چهارمین مدال کاروان ایران در این روز را بدست آورد. این تیم چهارشنبه گذشته در دیدار رده بندی رقابت‎های تیمی ریکرو مقابل ایتالیا پیروز شد و در رده سوم ایستاد. تیم ریکرو بانوان معلول ایران در مرحله یک چهارم نهایی جمهوری چک را شکست داد اما در مرحله نیمه نهایی با متحمل شدن شکست برابر کره جنوبی از صعود به فینال بازماند. مدال این تیم شانزدهمین مدال کارون ایران در پارالمپیک لندن بود. 

تیم والیبال نشسته ایران به مرحله نیمه نهایی بازی‎های پارالمپیک صعود کرد

غوغای رحمان در شب پایانی مسابقات وزنه برداری
سیامند رحمان چهارشنبه گذشته و در شب پایانی مسابقات وزنه برداری بازی‎های پارالمپیک لندن با ارتقا چندباره رکورد پارالمپیک ضمن دستیابی به مدال طلای دسته ۱۰۰+ کیلوگرم قوی‌ترین معلول این بازی‎ها لقب گرفت. رحمان در نخستین حرکت خود موفق به مهار وزنه ۲۷۰ کیلوگرمی شد و با این حرکت رکورد پارالمپیک را بهبود بخشید. وی در دومین حرکت به راحتی وزنه ۲۸۰ کیلوگرمی را مهار کرد و رکورد پارالمپیک را ۱۰ کیلوگرم دیگر ارتقا داد. وزنه بردار معلول ایران در سومین حرکت خود درخواست وزنه ۳۰۱ کیلوگرمی را کرد تا رکورد جهان را که متعلق به خودش بود را یک کیلوگرم ارتقا دهد. رحمان در حرکت سوم وزنه ۳۰۱ کیلوگرمی را نتوانست مهار کند و با مهار وزنه ۲۸۰ کیلوگرمی مدال طلای وزن ۱۰۰+ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن را با افتخار به گردن آویخت.

سجاد نیک پرست هجدهمین مدال ایران را بدست آورد
در ساعات پایانی روز هفتم بازی‌های پارالمپیک لندن هجدهمین مدال کاروان ایران توسط سجاد نیک پرست بدست آمد. وی چهارشنبه شب درمسابقات پرتاب نیزه کلاس F۱۲/۱۳ این بازی ها با حدنصاب ۶۳ متر و ۱۵ سانتیمتر در بین ۱۱ پرتابگر دوم شد و به مدال نقره دست یافت. سیدعرفان حسینی دیگر نماینده ایران در این بخش از مسابقات بود که با رکورد ۵۷ متر و ۹۴ سانتیمتر به عنوان چهارمی پارالمپیک بسنده کرد.

تیم ملی فوتبال مقابل اردن متوقف شد
تیم ملی فوتبال ایران که به منظور برگزاری اردو و دیدار تدارکاتی به امان پایتخت اردن سفر کرده است، چهارشنبه شب در مصاف با تیم ملی اردن به تساوی بدون گل رضایت داد. تیم ملی فوتبال کشورمان خود را برای دیدار با لبنان در هفته چهارم از مرحله چهارم و نهایی مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در قاره آسیا آماده می‌کند. این بازی روز سه شنبه ۲۱ شهریورماه در بیروت برگزار خواهد شد.

تیم گلبال از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند
مرحله یک چهارم نهایی مسابقات گلبال بازی‌های پارالمپیک لندن چهارشنبه شب برگزار شد.در این مرحله از مسابقات تیم گلبال ایران در مصاف با فنلاند ۵ بر یک متحمل شکست شد و صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند. این در حالی است که تیم گلبال ایران در مرحله مقدماتی با شکست دادن چین، کانادا و الجزایر و البته متحمل شدن شکست برابر بلژیک صدرنشین گروه B شده بود.

تیم والیبال نشسته در جمع چهار تیم برتر قرار گرفت
تیم والیبال نشسته ایران چهارشنبه گذشته در مرحله یک چهارم نهایی بازی‏های پارالمپیک در مصاف با بریتانیا به برتری ۳ بر صفر دست یافت و قاطعانه به مرحله نیمه نهایی این مسابقات راه یافت. تیم والیبال نشسته ایران در مرحله مقدماتی هر چهار دیدار خود مقابل تیم های برزیل، چین، روآندا و بوسنی را با پیروزی تمام کرده بود و به عنوان صدرنشین گروه B راهی مرحله یک چهارم شد.

Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: