کد مطلب : 34668
فوتبال ایران قربانی اختلاف خارجی ها!
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۶
اکثر کارشناسان و مربیان فوتبال معتقدند دود اختلاف به وجود امده میان سرمربی تیم ملی و پرسپولیس تنها به چشم فوتبال ایران می رود.
فوتبال ایران قربانی اختلاف خارجی ها!
به گزارش حدیدنیوز به نقل از صداوسیما؛ چند روز پیش بود که برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس در مصاحبه ای مقصر ناکامی احتمالی پرسپولیس در نیم فصل دوم لیگ برتر را کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال و سازمان لیگ فوتبال معرفی کرد: "اگر پرسپولیس در لیگ برتر قهرمان نشود و نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا موفق نشوند که به مرحله بعد صعود کنند مقصر اصلی‌اش آقای کی‌روش، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال است که چنین برنامه‌ای را تدوین کرده و پذیرفته است".

برانکو درباره برنامه بازی‌های لیگ، گفت: برنامه تهیه شده برای بازیکنان سخت است چون بازیکنان در این هفت ماه 100 روز با تیم ملی بودند و فقط 100 روز باشگاهشان آنها را در اختیار داشت. باشگاه وقتی برای آماده کردن این بازیکنان نداشت و ما مجبور شدیم در طول این نیم فصل چهار بار از نو استارت بزنیم؛ برنامه لیگ وحشتناک است".

سرمربی پرسپولیس بار دیگر در یک برنامه تلویزیونی بر ادعاهای خود پافشاری کرد: " من با کسی درگیری ندارم و فقط عقیده‌ام را درباره تیم ملی بیان کردم؛ طبیعی است که باید از باشگاه، هواداران و تیمم حمایت کنم؛  پرسپولیس، من و همه بازیکنانم هرگز هیچ تردیدی به خودمان راه ندادیم تا در خدمت تیم ملی باشیم؛ بنابر این با هیچکس درگیری نداریم ولی با برخی مسائل با دلیل و مدرک موافق نیستم.

از ماه ژوئن به این طرف یعنی طی هفت ماه، بازیکنان 100 روز در خدمت تیم ملی بودند؛ قبل از بازی با سایپا زمان کمی برای تیمم دارم ولی تیم ملی برای هیچ چیز پنج روز به دبی می‌رود. بازیکنان ملی‌پوش ما با یک و نیم الی دو کیلو اضافه وزن از اردوها به تیم باشگاهی برمی‌گردند؛ بعد از اردوی قبلی تیم ملی، ملی‌پوشان ما خوب بازی نکردند و 10 روز زمان برد تا دوباره آماده شوند؛ آیا نرمال است هر سه بازی یک ماه لیگ تعطیل شود؟ اگر چهار یا پنج بازی می‌کردیم و بازیکنان یک ماه استراحت داشتند داستان فرق می‌کرد".

این صحبتهای سرمربی پرسپولیس علیه تیم ملی و برنامه های آن باعث شد کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی صبح امروز مجوز خروج بازیکنان پرسپولیس از اردوی تیم ملی را صادر کند و 7 بازیکن برانکو که در اردوی تیم ملی در دبی حضور داشتند با دستور برانکو مجبور به ترک اردو و بازگشت به کشورمان شوند.

حالا این سوال برای علاقمندان به فوتبال پیش می آید که با این اوضاع آشفته تکلیف تیم ملی که مسیر مهم انتخابی جام جهانی 2018 را طی می کند و پرسپولیس پرهوادار که قرار است به عنوان نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشد چی می شود؟ آیا تیمی که قرار است فروردین ماه امسال دو بازی بسیار مهم را برگزار کند باید اردوی تدارکاتی اش با حدود 18 بازیکن و بدون بازیکنان اصلی تیم برگزار شود؟

بیژن ذوالفقارنسب کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص این اختلاف به وجود آمده به خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: "واکنش کی روش و خارج کردن بازیکنان پرسپولیس از اردوی تیم ملی غیرمنتظره بود؛ البته انتقادات اخیر برانکو به برنامه های تیم ملی هم منطقی نبود با این وضعیت هم تیم ملی و هم پرسپولیس که نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا است متضرر می شوند".

رسول کربکندی هم با اشاره به اینکه این بحث ها به نفع فوتبال ایران نیست، به خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: "اینگونه حرکات و واکنش ها از دو مربی حرفه ای خارجی که در فوتبال ایران هستند بعید بود؛ با این وضعیت پرسپولیس و بیشتر از همه تیم ملی متضرر می شود. پرسپولیس تیم پرطرفداری است و هواداران این تیم به خاطر حمایت از تیم محبوبشان ممکن است تیم ملی را به چالش بکشند".

مرتضی محصص کارشناس فوتبال هم درباره اختلاف به وجود آمده میان سرمربیان پرسپولیس و تیم ملی گفت:" مشکل برانکو و کی‌روش باید سر یک میز حل شود؛ هر دوی این مربیان اهل منطق و گفت‌ وگو هستند. پرسپولیس هم بازی‌های حساسی در لیگ قهرمانان آسیا دارد. هواداران پرسپولیس و استقلال هم حق دارند که نگران تیم‌شان باشند. تیم ملی هم متعلق به همه مردم ایران است. بنابراین نقش رسانه‌ها در ایجاد آرامش و آشتی در فوتبال ملی بسیار پررنگ است. باید به فوتبال‌مان هم در سطح ملی و هم باشگاهی کمک کنیم".

منصور ابراهیم زاده هم دیگر کارشناسی بود که درباره چالش این روزهای فوتبال ایران  با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما صحبت کرد؛ سرمربی مس کرمان در این رابطه گفت: "هرکدام از این دو نفر در جایگاه خودشان خواسته ای منطقی دارند؛ تیم ملی ما نیاز به بازی های تدارکاتی دارد اما اگر قرار است بازی های تدارکاتی برگزار نشود بهتر است بازیکنان در اختیار باشگاه ها باشند. اما در فیفادی ها باید برای تیم ملی بازی تدارکاتی در نظر گرفته شود و کی روش در این بازی های دوستانه از تمام ظرفیت تیم خود به طور کامل استفاده کند. باید همه چیز روی برنامه و اوصل حرفه ای باشد و در نهایت با برگزاری یک جلسه تعاملی بین سرمربی تیم ملی و سرمربیان باشگاهی طرفین صحبتهای خود را مطرح کنند تا همه تیم ها به راحتی به اهداف مدنظر خود برسند".

علی پروین سرمربی پیشین تیم ملی و پرسپولیس هم در پاسخ به این سئوال که به نظر شما در این بین پرسپولیس متضرر می‌شود یا تیم ملی، گفته است:" به نظر من بازیکنان بیشتر از همه ضرر می‌کند. اگر کی‌روش لج کند و دیگر از پرسپولیس بازیکنی به تیم ملی دعوت نکند تکلیف چیست؟ به هر حال او سرمربی تیم ملی است و کسی نمی‌تواند به او خرده بگیرد".

در نهایت برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس پس از جلسه با هیئت مدیره پرسپولیس درباره بازگشت بازیکنانش از اردوی تیم ملی فوتبال گفت: "شنیده ام بازیکنان ملی پوش با نظر سرمربی تیم ملی در حال بازگشت به ایران هستند؛ از بازگشت آنها استقبال می کنم زیرا آنها مانند فرزندانم هستند و از دیدنشان خوشحال می شوم اما اینکه این کار کی روش حرفه ای بوده یا نه بهتر است از خودش سوال کنید. هرچند با او هیچ درگیری ندارم و امیدوارم بازیکنانم را هرچه سریعتر در تمرینات ببینم".

حال باید منتظر باشیم و ببینیم واکنش متولیان فوتبال و ورزش به این اختلافات چیست؟ آیا اختلاف دو سرمربی خارجی به قیمت از دست رفتن جام جهانی برای تیم ملی و کسب نتایج ضعیف برای پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا و ادامه لیگ می شود و یا با مدیریت و برگزاری جلسات تعاملی بین مربیان باشگاهی و تیم ملی طرفین به یک نقطه مشترک برای موفقیت تیم های باشگاهی و ملی می رسند؟

Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: