کد مطلب : 32785
نمایشگاه اکسپو 2015
وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران وارد ایتالیا شد
جمعه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۳
محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی برای شرکت در مراسم افتتاح نمایشگاه بین المللی اکسپو 2015 وارد شهر میلان در شمال ایتالیا شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران وارد ایتالیا شد
وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران امروز پنجشنبه برای شرکت در مراسم رسمی افتتاح نمایشگاه بین المللی اکسپو 2015 و غرفه ایران در این نمایشگاه وارد شهر میلان در شمال ایتالیا شد.

نعمت زاده قرار است امروز عصر از یک کارخانه تولید رنگ اتومبیل در میلان بازدید بعمل آورده و سپس در نشست با تجار ایتالیایی طرف همکاری با ایران در محل کنسولگری جمهوری اسلامی ایران دراین شهر شرکت کند.

وزیرصنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران فردا جمعه پس از دیدار با خانم 'گوئیدی' وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا در محل پاویلیون این کشور در اکسپو، در مراسم افتتاحیه رسمی این نمایشگاه با حضور 'متئو رنتزی' نخست وزیر ایتالیا و مقامات سایر کشورها شرکت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، نعمت زاده فردا ساعت 14 به وقت محلی (16:30 به وقت تهران) نیز در مراسم رسمی افتتاح غرفه ایران در محل نمایشگاه شرکت می کند.

بیش از 140 کشور جهان از جمله ایران و سه سازمان بین المللی در این رویداد مهم جهانی با موضوع 'تغذیه زمین، انرژی برای حیات' که از فردا 11 اردیبهشت ماه آغاز و به مدت شش ماه تا روز 9 آبان ماه ادامه خواهد داشت، شرکت کرده و پیش بینی می شود تا 20 میلیون نفر از آن بازدید کنند.

گفتنی است که روز اول شهریور ماه مصادف با روز بزرگداشت ابن سینا ، حکیم ، فیلسوف و پزشک نامدار، به عنوان روز ملی ایران در این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

نمایشگاه اکسپو در حالی برگزار می شود که تدابیر شدید امنیتی از روزها و هفته های قبل اتخاذ شده و هزاران مامور در حالت آماده باش بسر می برند.

سالن ایران در اکسپو میلان همانند یک سفره طراحی شده است که ریشه در باور ایرانی پیرامون میهمانی الهی و گستردگی نعمات سفره خداوندی است که حاصل تلاش شبانه روزی یک تیم 50 نفره و متخصص کشورمان است.

سطح داخلی این فضا با طرح هایی مزین شده که یادآور هنرهای دستی و گلدوزی های رنگارنگ سفره های سنتی ایرانی است و در تار و پود این سفره روایت انواع خوراک ایرانی و همچنین کشاورزی مردمان این مرز و بوم را از دیرباز تا به امروز می توان یافت.

گفتنی است، ایران برای نخستین بار توانسته است خود اقدام به ساخت و ساز غرفه در این رویداد جهانی کند به گونه ای که در هیچ یک از دوره های گذشته اکسپوی ایران سازنده غرفه خود نبوده است. این نمایشگاه هر پنج سال یکبار در یکی از کشورهای جهان برگزار می شود .

گفتنی است، مساحت کل اکسپو به بیش از یک میلیون متر مربع می رسد و دارای 12 هزار درخت است.

Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: