کد مطلب : 35934
صحنه‌گردانی افسری یهودی در کشتار حجاج ایرانی
چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸
برای نخستین‌بار یک مستندساز جوان به بررسی نقش یک یهودی آلمانی‌تبار که فرماندهی پلیس ضدتروریسم آلمان را برعهده داشته است،پرداخته و از زاویه نگاهی جدید و بدیع کشتار حج سال 66را موردکنکاش قرار داده است.
صحنه‌گردانی افسری یهودی در کشتار حجاج ایرانی
به گزارش حدیدنیوز به نقل از روابط عمومی خانه مستند انقلاب اسلامی تدوین اولیه مستند «حج خونین» با موضوع فاجعه حج سال 1366 در حال حاضر به اتمام رسیده است و این مستند به‌زودی آماده پخش می‌شود. در همین زمینه جواد موگویی کارگردان این مستند ضمن اشاره به این خبر، تصریح کرد: مراحل پیش‌تولید این اثر از دوسال پیش شروع شد و تحقیقات آن بر اساس اسناد و مدارکی که قبلاً فاش شده بود و استفاده از ظرفیت‌های تاریخ شفاهی صورت گرفت. بعد از اینکه با استفاده از این اسناد به نقش فردی آلمانی در حادثه حج 66 پی بردیم و به همین دلیل علاوه‌بر زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی، زبان آلمانی هم به روند تحقیقات اضافه شد.

 
 
این مستندساز با اشاره به این عدم توجه به نقش‌آفرینی این نظامی یهودی در کشتار حجاج در سال 66 ادامه داد: این نخستین‌بار است که ماجرای حج خونین سال 66 از این بُعد مورد بررسی قرارمی‌گیرد. روایت قصه هم از مصاحبه‌هایی که وگنر با شبکه‌های مختلف بین‌المللی داشته است شروع می‌شود.

 

Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: