کد مطلب : 28815
استقبال ترکمن ها از محصولات ایران خودرو
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۵۱
آیین گشایش هشتمین نمایشگاه اختصاصی کالاهای جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، مراد طاقان اف معاون رییس جمهور ترکمنستان در امور صنعت و بازرگانی، محمدحسین فروزان مهر استاندار خراسان رضوی، اوراز مرادوف وزیر صنایع ترکمنستان، سید محمد موسی هاشمی گلپایگانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد و تنی چند از مقامات و دیپلمات های دو کشور برگزار شد.
استقبال ترکمن ها از محصولات ایران خودرو
به گزارش حدیدنیوز به نقل از ایکوپرس، در این مراسم معاون رئیس جمهوری ترکمنستان با قرائت پیام رئیس جمهور این کشور ضمن اشاره به دوستی و برادری دو کشور ایران و ترکمنستان، بر اهمیت مراودات اقتصادی دو کشور و لزوم گسترش آن تاکید کرد.

«قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در پیامی به این نمایشگاه که توسط «طاقان اف» معاون رئیس جمهور در امور صنایع و بازرگانی قرائت شد، هشتمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد را در توسعه و گسترش هر چه بیشتر تعاملات اقتصادی و تجاری میان دو کشور دوست و برادر ترکمنستان و ایران موثر و مهم قلمداد کرد.

محمداف در بخش دیگر این پیام، جمهوری اسلامی ایران را یکی از کشورهای پیشرو در حوزه های دانش، فناوری نوین و صنعت توصیف و تاکید کرد: عشق آباد قصد دارد روابط و همکاری در عرصه های اقتصادی، تجاری، انرژی، فناوری نوین، کشاورزی، حمل و نقل و پتروشیمی بیش از پیش توسعه و گسترش دهد.

مقامات دو کشور پس از افتتاح نمایشگاه به بازدید از غرفه ها و آشنایی با آخرین محصولات و توانمندی های تولیدی-صنعتی ایران در زمینه های دام و طیور، صنایع غذایی، ماشین آلات، نساجی، پتروشیمی و خودروسازی پرداختند.

وزيرصنعت،معدن وتجارت همچنين در محل سفارت جمهوري اسلامي ايران در عشق آباد با تجار،بازرگانان وفعالان اقتصادي ايراني مقيم تركمنستان ديدار كرد.

وي با اشاره به برگزاري نمايشگاه اختصاصي ايران در عشق آباد تصريح كرد: در تلاشيم با همراهي وهمكاري وزارت امور خارجه نمايشگاههاي بيشتري در ساير كشورها براي شناساندن توانمنديهاي جمهوري اسلامي ايران برگزار كنيم.

وزير صنعت،معدن وتجارت افزود: با همت دولت، گسترش روابط با كشورها خصوصا كشورهاي همسايه را شاهد هستيم

وي گفت: بايد از اين فرصت استفاده كنيم و مسير را براي توسعه تجارت وصادرات هموار نماييم

وزير صنعت،معدن وتجارت تاكيد كرد: حركتي كه دولت آغاز كرده براي مردم است وتوسعه اقتصادي ار اهم اولويتهاي كشور است.

مهندس نعمت زاده گفت: براي ما زيبنده نيست كه در اين سطح صادرات داشته ياشيم وبايد با سرعت آن را ارتقا بخشيم

وي گفت : تجار ايراني از قديم با بسياري از كشورهاي دنيا از چين تا افريقا واروپا روابط تجاري داشته اند.

وزير صنعت،معدن وتجارت در پايان سخنانش تاكيد كرد: صادرات ما بايد ساماندهي شود وصادركنندگان هم بايد در خارج از كشور پشتيبان هم بوده ومشتريان ايراني را حفظ نمايند و وظيفه سازمان توسعه تجارت هم همين ساماندهي است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد نیز ضمن اشاره به دوستی و برادری دو کشور تاکید کرد: ترکمنستان از اهداف ارزش افزوده ماست و این کشور از حضور ما در بازار خود استقبال می کند. وی ضمن اشاره به سابقه صدور خدمات گازی، فنی و مهندسی به ترکمنستان، آمادگی خود را برای همکاری و پاسخ گویی به صادرکنندگان ایرانی اعلام کرد.

در پایان این برنامه، جلسه پرسش و پاسخ میان صادرکنندگان و وزیر صنعت، معدن و تجارت و هم چنین سفیر جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد برگزار شد.

گفتنی است، هشتمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد از هشتم تا دهم اسفند ۱۳۹۲ در کاخ نمایشگاهی عشق آباد برگزار شد. در این نمایشگاه که در فضایی به وسعت دو هزار متر مربع برپا شد، بیش از یکصد شرکت ایرانی محصولات خود را در زمینه های مختلف تولیدی و صنعتی به بازدیدکنندگان و تجار ترکمنستان عرضه کردند.

گروه صنعتی ایران خودرو با عرضه محصولات سمند ال ایکس، سورن ایی ال ایکس، رانا، پژو ۴۰۵ اس ال ایکس، پژو پارس و کامیون کشنده ۲۶۲۴ در غرفه ای به مساحت ۳۰۰ متر مربع در این نمایشگاه شرکت کرد که مورد توجه و علاقه مردم این کشور قرار گرفت. مشارکت در این نمایشگاه با هدف توسعه صادرات محصولات به بازار کشورهای شرق دریای خزر صورت می گیرد.

لازم به ذکر است، شرکت های ایران خودرو، ایران خودرو دیزل، سایپا و عقاب افشان با هدایت شرکت ایران خودرو عشق آباد در این رویداد تجاری-صنعتی شرکت کردند.

Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: