کد مطلب : 34647
آغاز عرضه گوشت گرم وارداتی و داخلی
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۷
گوشت گرم وارداتی به همراه گوشت قرمز گرم داخلی از روز دوشنبه (امروز) در میادین ۲۲ گانه شهرداری تهران توزیع می‌شود.
به گزارش حدیدنیوز به نقل از مهر، علیرضا ولی با بیان اینکه گوشت گرم وارداتی را از کشورهای قزاقستان، قرقیزستان و روسیه تأمین کرده ایم افزود: گوشت گرم وارداتی با هواپیما و کمتر از ۱۲۲ ساعت به مراکز توزیع منتقل و با قیمت تقریبی کیلویی ۳۱ هزار تومان عرضه می شود که امیدواریم بتوانیم تا ۱۰ روز آینده بازار گوشت قرمز سبک را به تعادل برسانیم.

وی با بیان اینکه مسئولیت تنظیم بازار در تأمین مواد پروتئینی ازجمله گوشت مرغ و گوشت قرمز بر عهده شرکت پشتیبانی امور دام است گفت: مرغ در بازار اشباع است و شرکت پشتیبانی دام هم ذخایر خوبی از این بابت دارد و در این باره مشکلی نداریم.

ولی افزود: قیمت دام سنگین نیز همانند سال های گذشته کیلویی حدود ۱۲ هزار تومان است و به وفور هم یافت می شود و گوشت قرمز دام سنگین هم به صورت گرم و سرد عرضه می شود ضمن اینکه ذخایر راهبردی هم داریم.

وی با بیان اینکه هیچ مشکلی در فرایند تولید گوشت قرمز دام سبک در کشور به وجود نیامده است گفت: با بررسی ها متوجه شدیم تنش به وجود آمده در بازار در حوزه گوشت گرم دام سبک به حلقه های موجود در بازار میان تولید کننده و مصرف کننده مربوط است که مسئولیت خرید از عرضه کننده و توزیع در بازار را برعهده دارند و برای سودجویی بیشتر مشکلاتی را ایجاد کرده اند.

Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: