کد مطلب : 36627
اظهارنظر جالب فتح‌الله‌زاده درمورد سورپرایز برانکو
يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۱
مدیرعامل باشگاه استقلال گفت:سورپرایز برانکو برد استقلال بود و به قول سرمربی پرسپولیس برد دربی مثل قهرمانی است، پس ما دربی را برده‌ایم و قهرمان شدیم.
اظهارنظر جالب فتح‌الله‌زاده درمورد سورپرایز برانکو
به گزارش حدیدنیوز،‌ علی فتح‌الله زاده درخصوص برتری آبی‌پوشان در دربی 86 و کری‌هایی که قبل از این مسابقه صورت گرفته بود صحبت‌های زیر را انجام داد: 

 
 دربی را تماشا کردید؟ 

 
بله، بازی خیلی خوبی بود و استقلال با برنامه و با شجاعت بازی کرد و از احتیاط برانکو نهایت بهره را برد. از آن سو  سرمربی پرسپولیس تصور می‌کرد با یک تساوی می‌تواند قهرمانی تیمش را جشن بگیرد و این در حالت عادی اتفاقی رویایی بود ولی شفر دست برانکو را خواند و استقلال هم به برتری رسید و نشان داد شایسته مقام‌های بالاتر هستند، به نظرم اگر شفر و تیام زودتر به استقلال می‌آمدند امروز جشن قهرمانی برای این تیم بود. 

 
نظر شما درمورد عملکرد شفر چیست؟ 

 
روزی که این مربی به استقلال آمد همه از سن و سال او انتقاد می‌کردند ولی من در مصاحبه با خود شما گفتم مگر قرار است شفر خودش فوتبال بازی کند؟ او دانشی دارد که می‌توان آن را به زمین منتقل کند ضمن آنکه وقتی  او آمد شرایط روحی و روانی تیم کاملا تغییر کرد و او یک استقلال جنگجو را ساخت و در عین حال کار را آرام آرام به بازیکنان استقلال از لحاظ فنی تحمیل کرد، شما دیدید در بازی آخر استقلال بعضا با سه ضربه توپ را به دروازه پرسپولیس می‌رساند. چیزی که در فوتبال ما کمتر به چشم می‌آید مباحث فنی حملات سرعتی است که امروز استقلال این مهم را اجرا می‌کند و می‌بینید که با همین حربه در آسیا تیم‌ها را دچار مشکل می‌کند.البته معتقدم غرور نباید استقلالی‌ها را بگیرد و آنها باید با تمام قوت کار کنند. 

 
با حضور شفر، برانکو، کی‌روش و دیگر مربیان خارجی به نظر می‌رسد هواداران فوتبال قید مربیان ایرانی را زده‌اند شما چه نظری دارید؟ 

 
با تمام احترامی که برای مربیان خوب کشور قائل هستم اما باید بگویم نگاهی که آنها به سبک مربیگری دارند با نگاه مربیان خارجی فرق می‌کند شما یک روز با شفر و برانکو زندگی کنید متوجه می‌شوید که آنها حداقل 12 ساعت برنامه‌ریزی می‌کنند و وقت می‌گذارند. حتی با بازیکنان جلسات جدا جدا می‌گذارند و به آنها کار یاد می‌دهند آیا به نظر شما مربیان فوتبال ایران چنین وقت‌هایی را می‌گذارند. حقیقتا نه چون آنها ساده می‌گیرند. یک مربی در وهله اول باید با بازیکنان زندگی کند و مربیان خارجی حتی بجز وقت‌های گروهی ضربه زدن را به بازیکنان آموزش می‌دهند به طور مثال نحوه جایگیری را به بازیکن منتقل می‌کنند تا قلق کار دست او بیاید، برای شما مثالی می‌زنم. 

 
 چه مثالی؟ 

 
زمانی که در آلمان بودم می‌دیدم که بالاک بعد از پایان تمرین آدمک می‌کاشت و به سمت دروازه ضربه می‌زد،‌حتی بعد از تمرین حدود یکساعت کار اختصاصی انجام می‌داد و این ماحصل مشاوره درست سرمربی به بازیکنی است که استعداد دارد، دیدید که بعدا بالاک کاپیتان المان‌ها هم شد. 

 
 قبل از دربی یکسری صبحت‌ها از طرف شهردار بابلسر و شخص برانکو درمورد سورپرایز و این مسائل انجام شد، واکنش شما به این موضوعات چیست؟ 

 
سورپرایز برانکو برد استقلال بود، من به حرف سرمربی مخترم پرسپولیس استناد می‌کنم که خودش گفت برد دربی کمتر از قهرمانی نیست پس ما با برد دربی قهرمان شدیم. درمورد اظهارات آن آقای شهردار هم باید بگویم اگر قرار است با صدر جدول و نگاه کردن به آن گردن ما بشکند جنابعالی آنقدر ستاره‌های ما را در آسمان تماشا کرده‌ای که باید پشتک بزنید! 

 
 شما این روزها از استقلال دور هستید ولی با این وجود چندی پیش افتخاری مدعی شد آنهایی که بدهای‌های 10 سال گذشته را به جا گذاشتند باید جوابگو باشند در این مورد چه نظری دارید؟ 

 
اول از همه به شخص آقای افتخاری برد پرسپولیس را تبریک می‌گویم، ولی من گله‌ای از او دارم،‌خود شما خبرنگاران می‌دانید من دو ماه بود صحبت نمی‌کردم و تلفنم را بسته بودم اما شنیدم که چه صحبت‌هایی مطرح شده است. گله من این است که آقای افتخاری ما در 10 سال گذشته به اندازه یکسال شما هم درآمد نداشتیم و زمانی که ما در استقلال مدیریت می‌کردیم فقط 3 میلیارد از وزارت می‌گرفتیم اما حالا شما 40 میلیارد دریافت می‌کنید این رقم قابل قیاس است؟ ما استقلالی هستیم و اصلا دوست نداریم تیم‌مان لطمه ببیند، فکر نمی‌کنم در این 10 سال اخیر بجز من و آقایان آشتیانی و افشارزاده شخص دیگری مدیریت استقلال را برعهده داشته است. این افراد همگی زحمت کشیدند و اینگونه نیست خیلی راحت زحمات آنها را زیر سال ببرید، ضمن آنکه این را هم بگویم من با یک دهم پول سه سال آخر شما دو قهرمانی و یک مقام سومی در آسیا کسب کردم. آیا شما توانستید؟

منبع: فارس

Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: