کد مطلب : 23792
بسکتبال جام ملت‌های آسیا - فیلیپین
صعود آسمان خراش‌های ایرانی به دور دوم با شکست کره‌جنوبی
جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۵۳
تیم ملی بسکتبال ایران با برتری در دومین بازی خود در جام ملت‌های آسیا مقابل کره‌جنوبی توانست به دور دوم صعود کند.
صعود آسمان خراش‌های ایرانی به دور دوم با شکست کره‌جنوبی
به گزارش حدیدنیوز، تیم ملی بسکتبال ایران در دومین بازی خود در بیست و هفتمین دوره مسابقات جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه در سالن مالاو آره‌نا به مصاف کره‌جنوبی رفت.

تیم ایران که در بازی روز گذشته خود موفق شده بود مالزی را با حساب ۱۱۵ بر ۲۵ شکست دهد در این مسابقه هم کره‌جنوبی را ۷۶ بر ۶۵ شکست داده و راهی دور دوم شود.

مهمد بچیروییچ، ترکیب اصلی تیم ملی یعنی مهدی کامرانی، صمد نیکخواه بهرامی، حامد آفاق، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی به میدان فرستاد.

*کوارتر اول

کوارتر نخست با امتیاز حامد حدادی از روی نقطه پنالیت آغاز شد و پس از آن نیز ۲ پرتاب اوشین ساهاکیان حساب کار را ۳ بر صفر به سود ایران کرد.

دفاع خوب بازیکنان ایران اجازه نفوذ به کره‌ایها را نمی‌داد و آنها مجبور بودند از نقاط پیرامونی کار کنند. توپ ربایی خوب کامرانی ۲ امتیاز را برای ایران در پی داشت و حساب کار ۹ بر ۴ شد. تیم ایران در زیر حلقه با حضور حامد حدادی موفق‌تر بود، اما ۴ دقیقه به پایان کوارتر مانده بود که کاردوست جایگزین حدادی شد.

کره‌ایها در پرتاب‌های ۳ امتیازی خود موفق بودند و توانستند حساب کار را ۱۶ بر ۱۲ کنند. در دقایق پایانی نیز جواد داوری وارد زمین شد. اصغر کاردوست در پایان با ۲ امتیازی که کسب کرد باعث شد کوارتر اول با حساب ۱۸ بر ۱۵ به سود ایران به پایان برسد.

*کوارتر دوم

در کوارتر دوم کره‌ایها بهتر کار را آغاز کردند و در ۲ دقیقه ابتدایی نیز از ایران پیش افتادند و پس از این اتفاق بود که مهمد بچیروویچ برای تیم کشورمان درخواست وقت استراحت کرد.

در ادامه کار صمد نیکخواه بهرامی با یک نفوذ در زیر حلقه بار دیگر ایران را پیش انداخت و حامد حدادی هم که پس از وقت استراحت وارد میدان شده بود با یک اسلم دانک خوب حساب کار را ۲۲ بر ۱۹ به سود کشورمان کرد تا مربی کره وقت استراحت بگیرد.

چهار دقیقه از این کوارتر گذشته بود که محمد جمشیدی به جای صمد وارد میدان شد و بلافاصله با پرتابی زیبا باعث شد تاحساب کار ۲۵ بر ۲۲ شود.

در این کوارتر تعداد خطاهای بازیکنان ایران بالا بود و پرتاب هایی به همین دلیل به کره‌ایها می‌رسید. در ادامه در یک ضد حمله پرتاب مهدی کامرانی وارد سبد نشد و کره‌ایها با دریافت توپ موفق شدند با یک پرتاب ۲ امتیازی ۲۹ بر ۲۷ پیش بیفتند.

در دقایق پایانی نیز ملی پوشان کشورمان در امتیازآوری ناموفق بودند و بالعکس یازیکنان کره با پرتاب‌های ۳ امتیاز خود در این کوارتر ۱۹ بر ۱۲ به برتری رسیدند تا نیمه نخست را ۳۴ بر ۳۰ به رختکن بروند.

*کوارتر سوم

۴ امتیاز آغاز بازی را ملی پوشان کشورمان کسب کردند تا حساب کار ۳۴ بر ۳۴ مساوی شود. در ادامه یک ضد حمله کامرانی و پاس او به حدادی ایران را پیش انداخت، اما یک پرتاب ۳ امتیازی از یار کره‌ای آنها را به عدد ۳۷ رساند.

۴۰ بر ۳۷ به سود ایران بود که پرتاب ناموفق حدادی و ضد حمله کره باعث شد ۲ امتیاز دیگر به این تیم برسد. در ادامه کار محمد جمشیدی و روزبه ارغوان جای صمد و ساهاکیان وارد میدان شدند. کره‌ای‌ها همچنان برای نفوذ به زیر حلقه ایران مشکل داشتند و اقدام به پرتاب های پیرامونی می‌کردند.

برتری همچنان برای ایران بود و یک پرتاب ۲ امتیازی موفق از سوی صمد نیکخواه امتیاز ۴۴ را برای ایران به ارمغان آورد. کره‌ای‌ها در امتیاز آوری در مقابل دفاع خوب ایران ناموفق بودند.

در ادامه کار حامد حدادی با عملکرد خوب خود در زیر حلقه حساب کار را ۵۱ بر ۴۱ به سود ایران کرد تا کوارتر سوم با همین نتیجه به پایان برسد.

*کوارتر چهارم:

بازی در این کوارتر با امتیاز آوری کره‌ایها آغاز شد. سامان ویسی در این زمان وارد میدان شده بود. در ادامه کار حامد حدادی با پرتاب ۲ امتیازی خود حساب کار را ۵۳ بر ۴۳ کرد. کمتر از ۲ دقیقه گذشته بود که کامرانی به جای ویسی وارد میدان شد و بلافاصله دچار خطا شد. در همین لحظه سرمربی کره‌جنوبی درخواست وقت استراحت کرد تا نکات فنی را به بازیکنان خود گوشزد کند.

در ادامه کار صمد نیکخواه بهرامی با پرتاب خود و یک توپ ربایی از کامرانی و پاس وی به حدادی باعث شد حساب کار ۵۷ بر ۴۷ به سود ایران پیش برود.

۵ دقیقه به پایان بازی مانده بود که یک ضد حمله دیگر از مهدی کامرانی و نفوذ وی در زیر حلقه باعث شد حساب کار ۶۴ بر ۵۰ شود. پس از این امتیاز سرمربی کره استراحت گرفت تا از شدت حملات ایران کاسته شود.

در ادامه کار کره‌ایها با یک توپ ربایی به امتیاز ۵۵ رسیدند تا باعث شود بچیروویچ وقت استراحت بگیرد. حامد آفاق نیز با دریافت پنجمین خطای خود از زمین بیرون رفت و در ادامه کار یک پرتاب خوب ۳ امتیازی از سوی کره‌ایها آنها را به امتیاز ۵۹ رساند.

در دقایق پایانی نیز برتری همچنان برای ایران بود و حامد حدادی که در نیمه اول عملکرد خوبی نداشت در این کوارتر بهترین بازیکن ایران بود.

در پایان این مسابقه با حساب ۷۶ بر ۶۵ به سود کشورمان به پایان رسید.

نتایج کوارترها به شرح زیر است:

کورارت اول: ایران ۱۸ - کره‌جنوبی ۱۵

کوارتر دوم: ایران ۱۲ - کره جنوبی ۱۹

کوارتر سوم: ایران ۲۱ - کره‌جنوبی ۷

کوارتر چهارم: ایران ۲۵ - کره جنوبی ۲۴

تیم ملی ایران در مسابقات ویلیام جونز نیز کره‌جنوبی را مغلوب کرده بود.

تیم ملی کشورمان با این نتیجه راهی دور دوم شد و فردا در سومین بازی خود مقابل چین، قهرمان دوره گذشته به میدان می‌رود.

Share/Save/Bookmark
مرجع :سراج24

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: