کد مطلب : 32999
معاون راه آهن اعلام کرد:
افزایش 11 درصدی ظرفیت حمل و نقل ریلی/ مسافرت سهل تر مردم در تابستان
دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۵۳
معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به رشد 11 درصدی ظرفیت صندلی مسافری در بخش حمل و نقل ریلی در تابستان امسال، گفت: امسال 6 مسیر جدید ریلی نیز در کشور ایجاد می شود.
افزایش 11 درصدی ظرفیت حمل و نقل ریلی/ مسافرت سهل تر مردم در تابستان
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیدمحمد راشدی در خصوص پیش فروش تابستانی بلیت قطارهای مسافربری، افزود: در تابستان امسال برای ۱۱ میلیون و ۳۵۰ هزار مسافر در بازه زمانی ۱۱ خرداد تا ۷ مهر ماه سال جاری بلیت عرضه می شود که در مقایسه با تابستان سال گذشته که تعداد آن ۱۰ میلیون و ۴۶ هزار بلیت بود، از رشد ۱۱ درصدی برخوردار شده است.

وی با بیان آنکه در زمان پیش فروش دیگر شاهد صف های طولانی برای خرید بلیت قطار در آژانس های مسافرتی نیستم، گفت: تاکنون ۸۶۴ هزار بلیت برای سفر های تابستانی به متقاضیان فروخته شده و فروش مابقی آن همچنان ادامه دارد.

معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ایجاد مسیرهای جدید ریلی در حوزه مسافری، افزود: تابستان امسال در مقایسه با تابستان سال گذشته ۶ مسیر جدید در خطوط ریلی ایجاد شده به طوری که در مسیر تهران - کرمان تابستان سال گذشته هر روز یک قطار سیر داشت اما امسال یک قطار نیز به طور یک روز در میان به ظرفیت قبلی این مسیر اضافه شده است.

وی اظهار داشت: پیش از این مسیر قم - مشهد با روزی یک رام قطار فعال بود اما هم اکنون ظرفیت این مسیر به ۲ رام قطار افزایش یافته و قطار یک روز در میان کرج - مشهد نیز همه روزه شده است.

راشدی یادآور شد: سال گذشته در مسیر ملایر - اراک - مشهد قطارهای مسافربری یک روز در میان حرکت می کردند، اما امسال به صورت روزانه خواهد بود و قطار اصفهان - بندرعباس نیز که در تابستان سال گذشته یک روز در میان بود، تابستان امسال همه روزه خواهد بود.


Share/Save/Bookmark

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: