کد مطلب : 31854
تایرهای بی‌کیفیت چینی بلای جان ایرانی‌ها
شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۷
آمارها نشان می‌دهد که در سال گذشته بیش از ۲۵ میلیون دلار تایر از چین به کشور وارد شده که که در این بین تایرهای بی‌کیفیت نیز وجود دارد؛ تایرهایی که کیفیت چندانی ندارند و همین امر سبب شده تا این مهمانان چینی سهمی در تصادفات و مرگ و میر جاده‌ای داشته باشند و به نوعی قاتل جان ایرانی‌ها شود!
تایرهای بی‌کیفیت چینی بلای جان ایرانی‌ها
به گزارش حدیدنیوز، هرچند که عده‌ای با شنیدن نام چراغ برق‌ به یاد چراغ‌هایی می‌افتند که در معابر برای روشنایی به کار می‌رود اما برخی دیگر با شنیدن این نام، تایر و لوازم یدکی در ذهن‌شان تداعی می‌شود.

خیابان چراغ برق‌ که این روزها به خیابان ملت تغییر نام داده است، بورس لوازم یدکی خودرو و تایر است؛ خیابانی که چیدمان و دکوراسیون در آن زیاد معنایی ندارد و کسبه از تمامی فضاهای موجود حتی پیاده‌رو برای قرار دادن اجناس خود استفاده می‌کنند.

یکی از لوازمی که در این خیابان زیاد به چشم می‌خورد، تایر است؛ تایرهایی که هر چند در میان آنها برندهای معروفی وجود دارد اما تایرهای چینی نیز در بین آنها خودنمایی می‌کنند؛ تایرهایی که کیفیت چندانی ندارند و همین امر سبب شده تا این مهمانان چینی سهمی در تصادفات و مرگ و میر جاده‌ای داشته باشند و به نوعی قاتل جان ایرانی‌ها شود!

آمارهای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران نشان می‌دهد که در سال ۹۲، به میزان ۶.۸۸۸.۹۷۷ کیلوگرم تایر سواری به ارزش ریالی ۶۲۳.۸۱۲.۲۹۷.۱۹۷ و به ارزش دلاری ۲۸.۰۴۱.۲۲۳ وارد کشور شده است.

همچنین در سال گذشته، ۳۱.۵۶۰ کیلوگرم تایر بادی اتوبوس و وسایل نقلیه باری وارد کشور شده که ارزش ریالی آن ۳.۰۰۴.۴۴۲.۷۹۵ و ارزش دلاری آن ۱۱۹.۶۸۹ است.

اما جولان تایرهای چینی تنها به سطح بازار ختم نمی‌شود؛ خودروسازان نیز برای آنکه قیمت تمام شده خودرو پائین‌تر و در نتیجه سود بیشتری عایدشان شود، از این نوع تایرها استفاه می‌کنند.

در حقیقت خودروسازان به جای آنکه در خودروهای تولیدی برای حمایت از تولید ملی از تایرهای ایرانی استفاده کنند، از این کار صرف‌نظر کرده و از تایرهای چینی استفاده می‌کنند که در مقایسه با نوع ایرانی خود، کیفیت آنچنانی ندارند.

حتی بی‌کیفیتی تایرهای چینی تا آنجا پیش رفت که صدای مسئولان را نیز در آورد؛ به طوری که وزیر صنعت، معدن و تجارت از استفاده خودروسازان از تایر‌های بی‌کیفیت چینی انتقاد کرده و از مسئولان این وزارتخانه خواست تا در جلسه‌ای با انجمن تولید‌کنندگان صنعت تایر، خواستار افزایش تولید برای رفع کمبود داخلی در این حوزه شوند.

گفتنی است، محمدرضا نعمت‌زاده همچنین از استفاده برخی قطعات بی‌کیفیت چینی همچون تایر در خطوط تولید خودروسازان انتقاد و خواستار توقف این روند شد؛ درخواستی که به نظر می‌رسد تاکنون محقق نشده و خودروسازان نیز علاقه‌ای به تحقق آن ندارند!

تایرهای چینی با مواد اولیه بی‌کیفیت
براساس آمار مرکز تحقیقات صنایع لاستیک ایران، عمر مفید تایرهای چینی در مقایسه با نمونه‌های داخلی، کمتر از ۵۰ درصد است که استفاده از تایرهای چینی می‌تواند به خطر انداختن جان سرنشینان خودرو را در پی داشته باشد.

در این گزارش آمده است: مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت تایرهای چینی بسیار بی‌کیفیت است که این امر موجب می‌شود این محصول با قیمت بسیار پایین‌تر در بازار عرضه شود.

باید به این نکته توجه داشت که صنعت تایرباعث اشتغال ۱۴ هزار نفر به صورت مستقیم و ۷۰ هزار نفر به صورت غیرمستقیم شده است به طوری که ۱۰ کارخانه تولید لاستیک در کشور، سالانه ۱۴ میلیون حلقه لاستیک تولید می‌کنند و این در حالی است که ۲۲ کارخانه تولید لاستیک در خاورمیانه وجود دارد که ۱۰ کارخانه آن در ایران فعالیت می‌کنند.

بازنگری استاندارد تایرهای بی‌کیفیت وارداتی
رئیس هیئت مدیره انجمن صنعت تایر نیز معتقد است برخی تایرهای وارداتی چینی بی‌کیفیت هستند و باید در استاندارد تایرهای وارداتی و افزایش تعرفه واردات این محصول بازنگری شود.

عباس عباسی‌ابیانه با اشاره به اینکه قیمت بسیار پایین تایرهای چینی سبب وسوسه استفاده رانندگان از این محصول می‌شود، می‌گوید: حدود ۳۰ برند چینی تایرهای خود را در بازار ایران عرضه می‌کنند که برخی از این تایرهای وارداتی، کیفیت مطلوبی ندارند که به همین دلیل به سازمان استاندارد پیشنهاد کرده‌ایم تا استاندارد تایرهای وارداتی را مورد بازنگری قرار دهند و استانداردهای جهانی برای این محصول اعمال شود.

وی در ادامه می‌افزاید: هم اکنون برخی از برندهای تایرهای چینی با کیفیت پایین و از طریق دمپینگ در بازار ایران عرضه می‌شود که این مسئله باعث شده تا علاقمندی به سرمایه‌گذاری در تولید تایرهای سنگین وجود نداشته باشد و خطرپذیری تولید در این بخش افزایش یابد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنعت تایر اضافه کرده که اخیراً درخواستی را برای جلوگیری از قیمت‌شکنی تایرهای چینی ارائه شده تا تعرفه واردات تعرفه سنگین مقداری افزایش یابد.

عباسی‌ابیانه می‌گوید: تعرفه واردات تایر اتوبوس در حال حاضر ۶ درصد و تایر تریلر ۱۵ درصد است که پیشنهاد ما حداقل تعرفه ۳۰ درصدی بوده است که وزارت صنعت با تعرفه ۲۲ درصدی موافقت کرد اما در نهایت، این تعرفه در کمیسیون ماده یک مصوب نشد.

*****

آمارها نشان می‌دهد که در سال گذشته بیش از ۲۵ میلیون دلار تایر از چین به کشور وارد شده که که در این بین تایرهای بی‌کیفیت نیز وجود دارد؛ این تایرها هرچند ارزان هستند اما بلای جان ایرانی‌ها شده و به نظر می‌رسد دولت در خصوص واردات این نوع کالا باید تجدیدنظر داشته باشد.

Share/Save/Bookmark

۱۳۹۳-۱۰-۰۸ ۱۲:۰۹:۳۲
تایرهای بی‌کیفیت چینی نه مسئولین بی وجدان و بی انصاف و نمک نشناس ایران بلای جان ایرانی‌ها!!!!!! این درست است .

جهت دريافت روزانه اخبار حديدنيوز، لطفا آدرس ايميل خود را وارد کنيد: