تاریخ انتشار :شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۶
جایزه بهترین فیلم کوتاه بخش "سینه‌فونداسیون" جشنواره کن به کارگردان ایرانی رسید.
به گزارش حدیدنیوز به نقل از ایسنا، هیات‌داوران بخش "سینه‌فونداسیون" جشنواره کن به ریاست «جین کمپیون» روز گذشته فیلم «سوزن» ساخته‌ «آناهیتا قزوینی‌زاده» را به عنوان بهترین فیلم کوتاه این بخش معرفی کرد.

«قزوینی‌زاده» که در مدرسه هنرهای شیکاگو مشغول به تحصیل است‌، فیلم ۲۱ دقیقه‌ای‌ خود را درباره‌ی دختری ساخته که در میان مشاجره‌ی پدر و مادرش قرار است گوش‌هایش را سوراخ کند.

وی که در آزمون کنکور سال ۱۳۸۵ رتبه اول گروه هنر را به دست آورد، با فیلم «رها» جایزه بهترین فیلمنامه را از چهارمین جشن مستقل فیلم کوتاه سینمای ایران کسب کرد.

علاوه‌بر جایزه نقدی ۱۵ هزار یورویی، تضمین پخش نخستین فیلم بلند «قزوینی‌زاده» در جشنواره کن تقدیر دیگری است که برگزارکنندگان کن برای وی در نظر گرفتند.

به گزارش اسکرین دیلی‌، جایزه‌ی دوم فیلم‌های کوتاه کن به فیلم «در انتظار بهبود» به کارگردانی «سارا هرت» از بلژیک تعلق گرفت. «تئودور کریستین جرگیو» از رومانی برای ساخت «تنگ ماهی» و «ماتوس ویزار» از جمهوری‌چک برای فیلم «پانداها» به طور مشترک جایزه‌ سوم را به دست آوردند.

نفر دوم مبلغ ۱۱ هزار و ۲۵۰ یورو و دو نفری که در رتبه سوم جای گرفتند ۷۵۰۰ یورو جایزه نقدی دریافت کردند.

امسال ۱۸ دانشجو که آثارشان از میان ۱۵۵۰ فیلم ارسال شده بود، از سوی ۲۷۷ موسسه ساخت فیلم برگزیده شده بودند که در جشنواره کن حضور یافتند. http://hadidnews.com/vdcau0nu.49nww15kk4.html
نام شما
آدرس ايميل شما